روانبخش: هاشمی و خانواده‌اش بزرگترين حامی موسوی اند

در ادامه اين برنامه شكوري‌راد با اشاره به اظهارات روانبخش مبني بر اينكه احمدي‌نژاد از مردم است، اظهار داشت: اين‌گونه سخن گفتن تنها در جوامع عقب افتاده پذيرفته مي‌شود اما در جوامع سازمان‌يافته مردم بايد سازمان‌يابي شوند كه نوع ساده آن سازمان‌هاي مردم‌نهاد بوده و نوع تكامل يافته‌اش احزاب هستند.

فارس: دبير سياسي نشريه پرتو سخن با بيان اينكه بزرگترين حامي موسوي هاشمي و خانواده‌اش هستند، اظهار داشت: اين اتفاق در حالي رخ مي‌دهد كه در سال 68 هاشمي اعلام كرده بود دولت موسوي بدترين عملكرد را داشته است.

قاسم روانبخش دبير سياسي نشريه ‌پرتو سخن و علي شكوري‌راد عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت عصر امروز به دعوت بسيج دانشجويي و انجمن اسلامي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران در اين دانشگاه مناظره كردند.

در ادامه اين برنامه روانبخش با اشاره به اظهارات شكوري‌راد در خصوص پول نفت، اظهار داشت: اگر كسي فكر مي‌كند بايد دولت پيت‌هاي نفت را سر سفره مردم بياورد، اين شدني نيست و اشتباه مي‌كنند، اما دولت پول نفت را از جيب مافياي قدرت و ثروت به روستاهاي سيستان و بلوچستان برده و اين افتخار دولت است كه امروز ديگر دانش آموزان سيستاني در مدرسه‌هاي كپري درس نمي‌خوانند، در اين استان راه‌آهن ساخته شد و كشور در توليد سيمان به خودكفايي رسيده و در بحث فولاد نيز تا مرز خودكفايي پيش رفته‌ايم.

وي با اشاره به انتقادات شكوري‌راد از طرح مسائل هسته‌اي در سفرهاي استاني، ادامه داد: افتخار دولت نهم و احمدي‌نژاد اين است كه عليرغم فشار غرب، خواست و توانست حق هسته‌اي كشور را بگيرد.

دبير سياسي نشريه پرتو‌سخن در ادامه يادآور شد: احمدي‌نژاد ابتدا راي شكستن تعليق هسته‌اي را از مجلس هفتم گرفت كه همين مسئله به افتخار مجلس هفتم تبديل شد و بعد از آن توانست يك اجماع داخلي در خصوص مسائل هسته‌اي ايجاد كند و بعد از آن نيز كشورهاي كوچكي كه حيات خلوت آمريكا بودند را ‌به نفع خود مصادره كرد و در نهايت موفق شد تعليق هسته‌اي را بشكند، پروتكل را لغو كند و در نهايت به چرخه كامل سوخت هسته‌اي دست يابد.

روانبخش با بيان اينكه امروز اقتدار جمهوري اسلامي بر بال ملائك نشسته است، گفت: بوش و اسرائيل كه روزي ما را تهديد مي‌كردند، امروز در مقابل ما دست‌ها را بالاي سر برده‌اند.
وي ادامه داد: در ماجراي دستگيري ملوانان انگليسي هم عملكرد دولت نهم كاملا موفق بوده و يكي از افتخارات اين دولت محسوب مي‌شود.
* روانبخش: احمدي‌نژاد نفوذي ملت ايران در احزاب مفت‌خور است
اين فعال سياسي اصولگرا با اشاره به اظهارات شكوري‌راد كه احمدي‌نژاد را نفوذي جريان اصولگرا خوانده بود، خاطرنشان كرد: احمدي‌نژاد نفوذي است، اما نفوذي ملت ايران در احزاب مفت‌خور كه سال‌ها نفت و صنعت كشور را ملك پدريشان مي‌دانستند. احمدي نژاد از دل ملت برخاسته و نفوذي آنها در دل احزاب است.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن در خصوص اظهارات شكوري‌راد كه وي را از يك طرف غرب‌زده و از طرف ديگر طالباني ناميده بود، گفت: حرف شما درست است چون اين دو از هم جدا نيستند و طالبان هم آمريكايي است.

روانبخش با انتقاد از اظهارات شكوري‌راد در خصوص دولت نهم، يادآور شد: خوب است كه بگويد كه از كدام بحران سخن مي‌گويد تا من در مورد آن پاسخ دهم، در حالي كه خاتمي زماني كه اعلام كرد كه كشور در دوران اصلاحات هر 9 روز با يك بحران روبرو بود، دستگيري محمدجواد اكبري را هم جزو بحران‌هاي كشور محسوب مي‌كرد؛ اين نشان مي‌دهد كه يا بحران را نمي‌شناسند و مفهوم آن‌ را نمي‌داند، يا اينكه تاكنون بحران نديده‌اند.

وي با اشاره به اظهارات شكوري‌راد مبني بر اينكه موسوي مي‌خواهد كشتي بحران‌زده جمهوري اسلامي كه از مسير اصلي منحرف شده را به مسير اصلي باز گرداند، خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب در يكي از سخنراني‌هاي خود تاكيد كرده‌اند كه قطار انقلاب از ريل خارج شده بود كه احمدي‌نژاد آن را به مسير اصلي برگرداند، حال اگر موسوي مي‌خواهد اين كشتي را دوباره به همان مسير قبلي كه منحرف بود، باز گرداند، ملت ايران چنين اجازه‌اي به او نمي‌دهند و آراي مردم در 22 خرداد اين را نشان خواهد داد.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن در ادامه با بيان اينكه بزرگترين حامي موسوي، هاشمي و خانواده‌اش هستند، اظهار داشت: اين اتفاق در حالي رخ مي‌دهد كه در سال 68 هاشمي اعلام كرده بود دولت موسوي بدترين عملكرد را داشته است.
* انتقاد شكوري‌راد از عدم اعلام اسامي مفسدان اقتصادي از سوي رئيس‌جمهور
در ادامه اين مناظره شكوري‌راد با بيان اينكه روانبخش هنوز جواب سوال‌هاي اوليه من‌ را نداده، اظهار داشت: سوال جديد من در مورد هاله‌نور، توهم رئيس جمهور و … است.

وي ادامه داد: تعويض مديران يعني اينكه انتصاب اوليه دولت اشتباه بوده و با اين مقدمه سوال من در مورد تعويض مكرر مديران و وزيران دولت نهم است.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت در ادامه خواستار پاسخگويي روانبخش در خصوص گم شدن يك ميليارد و 300 ميليون دلار كه سازمان حسابرسي اعلام كرده و همچنين گم شدن 300 ميليون تومان شهرداري تهران در زمان احمدي‌نژاد شد و گفت: آمارهاي دروغي كه رئيس‌جمهور در مستند تلويزيوني خود اعلام كرد و بعد وزير صنايع و معاون وزير نفت آنها را تكذيب كردند، سوالي ديگر است كه منتظر پاسخ آن هستيم.

شكوري‌راد با بيان اينكه ارائه آمار غلط در دولت نهم مسئله تكراري است، اظهار داشت: اظهارات رئيس سازمان بازرسي كشور كه قبلا وزير كشور دولت نهم بوده، دادستان كل كشور كه منصوب رئيس قوه قضائيه است و همچنين اظهارات معاون وزير نفت فعلي همگي به عنوان اسناد صحبت‌هاي من موجود هستند كه ادعاهاي احمدي‌نژاد را رد مي‌كنند.

وي ادامه داد: سند را كساني بايد بياورند كه همواره از افشاي نام مفسدين اقتصادي صحبت كرده‌اند، اما تاكنون هيچ كس را به عنوان مفسد اقتصادي معرفي نكردند و يا در ابتداي دوران حكومت خود ادعاي افشاي مافياي نفتي كشور را داشتند.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت با بيان اينكه عملكرد دولت نهم نيازي به سند و مدرك ندارد، ياد‌آور شد: راي مردم در 22 خرداد براي تغيير اين دولت همه چيز را مشخص مي‌كند و باز هم مي‌گويم كه سند را بايد كساني رو كند كه با يك اولتيماتوم، ملوانان انگيسي را آزاد كردند.

شكوري‌راد در ادامه به اظهارات روانبخش در خصوص نفوذي بودن احمدي‌نژاد اشاره كرد و گفت: احمدي‌نژاد كاري كرده كه ديگر اصولگرايان هم سر خود را پائين مي‌گيرند.
* روانبخش: خاتمي احمدي‌نژاد را با 3 عنوان استاندار نمونه از كار بركنار كرده بود
روانبخش در ادامه اين مناظره به مباحث مطرح شده از سوي شكوري‌راد در مورد هاله نور و … اشاره كرد و با باز خواني جمله از حضرت امام خميني(ره) در خصوص امام عصر(عج) گفت: نطق احمدي‌نژاد در سازمان ملل كاملاً مشخص است و وي بعد از بازگشت به كشور به ديدار علما رفت و گزارش آن جلسه را ارائه كرد.

وي در ادامه به ماجراي منزل آيت‌الله جوادي‌آملي اشاره كرد و گفت: آقاي احمدي‌نژاد در يك ديدار خصوصي كه در منزل آيت‌الله جوادي‌آملي بود، گزارش اتفاقات جلسه سازمان ملل را ارائه كرد و گفت كه يكي از همراهان به من گفت كه در آن زمان كه سخنراني مي‌كردي هاله نور را ديده‌ام.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن با انتقاد از توزيع فيلم يك جلسه خصوصي در بين مردم، ادامه داد: هر كس كه فيلم جلسه خصوصي خاتمي در خانه امام جمعه كرمان را پخش كرد، به ملت خيانت كرده است و همچنين كساني كه فيلم جلسه خصوصي احمدي‌نژاد را نيز پخش مي‌كنند به ملت خيانت كرده‌اند، اما حرف‌هاي عرفاني را مي‌توان در نزد يك عارف فرهيخته بيان كرد و احمدي‌نژاد نيز اين موضوع را در بين مردم بيان نكرده است.

روانبخش در ادامه با اشاره يك ميليارد و 300 ميليون دلاري كه شكوري‌راد به آن اشاره كرد، گفت: خوب است كه آقاي شكوري‌راد در خصوص 6 ميليارد دولت اصلاحات هم توضيحاتي بدهند.

وي در خصوص تعويض مديران در دولت نهم نيز يادآور شد: دولت اصلاحات در ابتداي كار خود 6 تا 7 هزار مدير را تعويض كرد و حتي خود احمدي‌نژاد را با 3 عنوان استاندار نمونه از كار بركنار كرد.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن ادامه داد: افتخار احمدي‌نژاد اين است كه صبر نمي‌كند تا مجلس وزير كم‌كار دولت را استيضاح كند و خودش به راحتي وزراي كم كار را تعويض مي‌كند.

روانبخش با اشاره به اظهارات برخي از دانشجويان كه آمار ارائه شده در دولت نهم را دروغ مي‌خواندند، اظهار داشت: اگر آمار اين دولت دروغ است، آمار همه دولت‌هاي گذشته هم دروغ است، اما حاضريم تك‌تك پروژه‌هاي را كه نام مي‌بريم، به شما نشان دهيم.
* شكوري‌راد: تعويض مديران در دولت‌ها طبيعي است
در ادامه اين برنامه شكوري‌راد با طبيعي خواندن تعويض مديران در دولت‌ها، اظهار داشت: نكته اساسي اين است كه اگر دولتي مديران خود را تعويض كرد، يعني انتصاب اوليه خود را قبول نداشته و به غلط بودن آن اعتراف مي‌كند.

وي در ادامه به اظهارات روانبخش درباره جلسه خصوصي آيت‌الله جوادي‌آملي با احمدي‌نژاد اشاره كرد و گفت: ما كه از آن جلسه فيلم نگرفتيم بلكه دوستان شما فيلم را منتشر كردند، اما طرفداران احمدي‌نژاد همان فيلم را به عنوان يك نكته مثبت براي دولت نهم در جامعه توزيع مي‌كردند و در همان سي‌دي آيت‌الله جوادي‌آملي به احمدي‌نژاد تاكيد مي‌كند كه شما به فكر خدمت مردم باشيد.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت ادامه داد: وظيفه دولت خدمت به مردم است نه اينكه دچار توهم شود.

شكوري‌راد در ادامه با انتقاد از آنچه كه آن را خودكامگي‌هاي دولت نهم مي‌ناميد، خاطرنشان كرد: روزنامه ياس نو 2 هفته پيش بعد از چندين سال توقيف منتشر شد اما بعد از اولين شماره مجدداً از سوي دولت بسته شد و دولت خود جلوي انتشار اين روزنامه را گرفت.

وي در ادامه با بيان اينكه يكي از شاخص‌هاي اقتصادي، بدبختي يعني جمع تورم و بيكاري است، گفت: از سال 80 تا به حال براي اولين‌بار در دولت نهم در اين شاخص به مرز بحران رسيديم، يعني تورم در حالي كه درآمد نفتي 270 ميليارد دلار بود، بالا رفت و نرخ بيكاري هم عليرغم تغييراتي كه در معيار بررسي آن ايجاد كردند، به زير 10درصد رسيد كه مجموع اين دو به بالاي 35 درصد مي‌رسد و اين نشان از وضعيت بحراني در شاخص بدبختي است.
* روانبخش: 40 روزنامه و مجله در روزهاي اول انقلاب با امضاي خاتمي، موسوي‌لاري، موسوي‌خوئيني‌ها و … تعطيل شدند
روانبخش در ادامه اين مناظره با اشاره به اظهارات شكوري‌راد در خصوص پايين بودن سر اصولگران به دليل رفتارهاي احمدي‌نژاد، اظهار داشت: افتخار مي‌كنيم كه احمدي‌نژاد نه از جناح چپ است و نه از جناح راست و هيچ وابستگي به احزاب و گروه‌ها ندارد بلكه فرزند ملت و برخاسته از ميان مردم است.

وي افزود: در اين دوره نيز كه برخي از احزاب اصولگرا از وي حمايت كردند احمدي‌نژاد به آنها گفت كه به وظيفه خود عمل كنيد و من به هيچكس امتيازي نمي‌دهم و اين غير از عملكرد آقاي موسوي است كه سازمان مجاهدين، جبهه مشاركت، نهضت آزادي و حتي سازمان بهاييان ايران از ايشان حمايت كرده‌اند.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن با بيان اينكه اصولگرايي را لفظ نمي‌دانيم، يادآور شد: هر كسي كه گفت اصولگرا هستم ما از او قبو ل نمي‌كنيم، زيرا اصولگرا بايد هشت مؤلفه مطرح شده از سوي رهبري را عمل كند، به همين دليل من پشت برخي از كساني كه خود را اصولگرا مي‌نامند، نماز نمي‌خوانم.

روانبخش در ادامه با اشاره به اظهارات شكوري‌راد در خصوص تاكيد آيت‌‌الله جوادي‌آملي به احمدي‌نژاد پيرامون خدمت‌رساني به مردم، تصريح كرد: احمدي‌نژاد هم به نظر اين مرجع عاليقدر عمل كرد و در طول 24 ساعت شبانه‌روز، 20 ساعت را به مردم خدمت مي‌كند و مسلماً مردم جواب اين خدمت خالصانه را در 22 خرداد خواهند داد.

دبير سياسي نشريه پرتو سخن در خصوص اظهارات شكوري‌راد پيرامون تعطيلي نشريات، يادآور شد: 40 روزنامه و مجله در روزهاي اول انقلاب با امضاي خاتمي، موسوي‌لاري، موسوي‌خوئيني‌ها و … تعطيل شد و اگر در مورد بستن روزنامه‌ها صحبت مي‌كنيد، خوب است به اين 40 مورد هم اشاره كنيد.

روانبخش ادامه داد: شما كه اين همه روزنامه داريد، اما ما فقط يك هفته‌‌نامه پرتو را داشتيم كه آن هم با تلاش مهاجراني در دوران اصلاحات بسته شد و بعد هم آن‌را لغو امتياز كردند اما در دولت احمدي‌نژاد تعداد روزنامه‌هاي تطعيل شده كمتر از دولت خاتمي بود، هرچند كه روزنامه‌اي مثل شرق در آخرين شماره خود يك صفحه كامل در وصف همجنس‌بازي مطلب نوشته و يا نشريه صبح‌امروز كه توسط سعيد حجاريان اداره مي‌شد، در سال 78 رسماً مي‌نويسد كه همجنس‌بازي را ممنوع نمي‌دانيم.

وي در ادامه به شاخص بدبختي ارائه شده از سوي شكوري‌راد اشاره كرد و گفت: در اين مورد روزنامه ايران مستندي از روزنامه جمهوري اسلامي كه امروز حامي موسوي است، نقل كرده كه هاشمي رفسنجاني دوران هشت ساله موسوي را دوران فقر و فلاكت ملت ايران مي‌دانست.
دبير سياسي نشريه پرتو سخن با بيان اينكه موسوي در ورامين در آمد نفتي را 270 ميليارد دلار و در ايلام 300 ميليارد دلار اعلام كرده‌، ادامه داد: امروز شكوري‌راد اين درآمد را 266 دلار اعلام مي‌كند و اين نشان مي‌دهد كه اين حرف‌ها هيچ سندي ندارد.

وي افزود: در مورد تورم هم در دوران آقاي موسوي تا مرز 28 درصد هم پيش رفته بود و در دوران هاشمي رفسنجاني به 9/49 درصد رسيده بود كه عباس عبدي اين نرخ تورم را از زمان مادها بي‌سابقه مي‌دانست.

روانبخش با بيان اينكه اگر احمدي‌نژاد تورم بالا ايجاد كرده در كنارش مسائل هسته‌اي را نيز پيش برده است، گفت: خط امام(ره)، راه امام(ره)، ساده‌زيستي و مردم‌مداري امام(ره) كاملاً مشخص است و حاميان اصلاحات بايد بگويند كه خريد هواپيماي 60 ميلياردي سلطان برونئي چه سازگاري با خط امام(ره) دارد در حالي كه مردم سيستان و كرمان حتي مدرسه هم نداشتند.
* شكوري‌راد: بيشترين احزاب از موسوي حمايت مي‌كنند
در ادامه اين برنامه شكوري‌راد با اشاره به اظهارات روانبخش مبني بر اينكه احمدي‌نژاد از مردم است، اظهار داشت: اين‌گونه سخن گفتن تنها در جوامع عقب افتاده پذيرفته مي‌شود اما در جوامع سازمان‌يافته مردم بايد سازمان‌يابي شوند كه نوع ساده آن سازمان‌هاي مردم‌نهاد بوده و نوع تكامل يافته‌اش احزاب هستند.

وي با بيان اينكه حمايت احزاب نشان از اعتبار افراد است، گفت: احمدي‌نژاد مي‌گويد حزب ندارم و اين حرفش درست است، چون وي حزب شناسنامه‌دار ندارد، اما احزاب بدون شناسنامه از او حمايت مي‌كنند.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت با بيان اينكه جدا كردن مردم از احزاب نشانه عقب‌افتادگي است، يادآور شد: بيشترين احزاب از موسوي حمايت مي‌كنند و اين نشان از حمايت مردمي از موسوي است.

شكوري‌راد با اشاره به اظهارات روانبخش در خصوص فعاليت 20 ساعته احمدي‌نژاد در طول شبانه‌روز، گفت: من خود پزشك هستم و بر اساس يافته‌هاي پزشكي، كسي كه 20 ساعت در روز كار كند، فكرش كار نمي‌كند.

وي در ادامه به بحث درآمدهاي نفتي اشاره كرد و با بيان اينكه درآمدهاي نفتي در تمام دولت‌ها شفاف بوده ولي اين دولت با پنهان‌كاري‌هاي خود ادعا مي‌كند كه آمار گم شده است، گفت: اين دولت صندوق ذخيره ارزي را محرمانه كرده است در حالي كه همه مردم بايد از آمار آن مطلع باشند و بر اساس آمار بانك مركزي موجودي صندوق ذخيره ارزي به حدود صفر رسيده است.

عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت در ادامه با انتقاد از عملكرد دولت در سفرهاي استاني، گفت: ادعا مي‌شود در هر سفر چندين هزارنامه به دولت داده مي‌شود، البته بعيد مي‌دانم در اين نامه‌ها كسي از دولت تشكر كرده باشد كه دولت در پاسخ به آن تشكر، چك پول پس فرستاد باشد.

وي در خصوص 6 ميليارد دلار مورد اشاره روانبخش در دوران اصلاحات، اظهار داشت: من در اين مورد اطلاعي ندارم اما اگر يك مقام رسمي از قوه قضائيه و مجلس اين بحث را مطرح كند، مي‌توانم در مورد آن صحبت كنم وگرنه ادعاي روانبخش و حاميانش براي من قابل قبول نيست.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: