سرمقاله آتشين جمهوري اسلامي درباره مناظره

،روزنامه جمهوری اسلامی در سر مقاله امروز خود در مطلبی با عنوان نظام مظلوم آورده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مناظره تلویزیونی آقایان میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد دو نامزد ریاست جمهوری که در شب رحلت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه انجام شد به جای آنکه مناظره باشد تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و ارکان آن بود. هرچند عده ای با برنامه از قبل تنظیم شده در تهران و بعضی شهرها تلاش کردند بلافاصله بعد از پایان مناظره با تجمعات و سردادن شعارهائی به نفع آقای احمدی نژاد وی را برنده این مناظره اعلام کنند ولی واقعیت اینست که این مناظره هیچ برنده ای نداشت و در عین حال آن شب وفاداران به نظام جمهوری اسلامی با قلب هائی مالامال از خون تا صبح به خاطر غربت این نظام مظلوم آرام و قرار نداشتند.
توجه به اجمالی از کالبد شکافی این مناظره می تواند دلایل مظلومیت نظام جمهوری اسلامی را بنمایاند.
1 ـ مناظره چارچوب هائی دارد که مهمترین آن ها بیان نقطه نظرات و برنامه های طرفین مناظره است . در این برنامه تلویزیونی هیچ خبری از برنامه ها و نقطه نظرها نبود و جای آن را بدگوئی گرفته بود.
2 ـ شروع مناظره با تهاجم و تهمت از طرف آقای احمدی نژاد بود و این روند تا پایان ادامه یافت درحالی که طبق مقررات اعلام شده توسط تلویزیون این اقدام خلاف اصول مورد نظر بود و متاسفانه مجری تلویزیون فقط تماشاچی بود و هیچ اقدامی برای متوقف ساختن این روند خلاف بعمل نیاورد. ملاحظه این وضعیت سئوال برانگیز می تواند افکار عمومی را در برابر این سئوال قرار دهد که آیا در این زمینه یک هماهنگی میان تلویزیون و آقای احمدی نژاد وجود نداشت .
3 ـ آقای احمدی نژاد به جای آنکه خود آقای موسوی را نقد کند به سراغ دو رئیس جمهور قبل از خود رفت و سه دولت گذشته (دولت های آقایان موسوی هاشمی رفسنجانی و خاتمی ) را متهم به فاصله گرفتن از اصول و آرمان های انقلاب کرد. وی آقای موسوی را بازخواست کرد که چرا به فکر رقابت با کسی افتاده است که دولت او تلاش می کند این فاصله را از بین ببرد و انقلاب و نظام را به مسیر اصلی برگرداند!
با قطع نظر از صحت و سقم این ادعا اصولا چنین اعتراضی فی نفسه به معنای اینست که هیچکس حق ندارد در برابر آقای احمدی نژاد به صحنه بیاید و همه باید تماشاچی باشند تا وی بار دیگر رئیس جمهور شود. این یعنی نفی انتخابات و نفی حضور مردم در صحنه هائی که طبق قانون اساسی حضور در آن صحنه ها حق آنهاست .
4 ـ همین اعتراض را آقای احمدی نژاد به دو نامزد دیگر ریاست جمهوری یعنی آقایان کروبی و رضائی نیز داشت و این دو را باضافه آقای موسوی متهم کرد که شما سه نفر علیه من متحد شده اید. این نیز به معنای نفی فلسفه انتخابات است و این نکته را القا می کند که هیچکس حق ندارد وارد صحنه رقابت با آقای احمدی نژاد شود!
5 ـ آقای موسوی در برابر این تهاجمات و اتهامات متحد شده بود که به کدام یک از آنها پاسخ بدهد و چون انسان محجوب و محترمی است اصولا از مناظره چنین تصویری در ذهن نداشت . به همین دلیل او نه توانست برنامه های خود را تشریح کند و نه توانست به اتهامات پاسخ بدهد.
6 ـ از کسی که بر مسند ریاست جمهوری کشور تکیه زده انتظار این نیست که همه دستاوردهای دولت های گذشته که غیر از 4 سال دولت وی تقریبا شامل همه عمر نظام جمهوری اسلامی میشود را منفی جلوه دهد. این کاری است که رادیوهای خارجی و گروهک های ضد انقلاب و منافقین انجام می دهند کما اینکه بعد از این مناظره همین رادیوهاو گروهک ها به این اظهارات استشهاد نموده و از اینکه ادعاهای آنها توسط بالاترین مقام اجرائی کشور مورد تایید قرار گرفته ابراز خرسندی کرده اند.
7 ـ زشت تر اینکه نفی دستاوردهای جمهوری اسلامی در دو دهه و نیم قبل از این دولت به معنای نفی تلاش ها و زحمات همه مسئولان این نظام و دولت ها غیر از بنی صدر است . آنهمه زحمت و فداکاری مدیران در دوران دفاع مقدس آنهمه تلاش و خدمت برای تامین زیرساخت های کشور و آنهمه مقاومت در برابر تحریم های سیاسی و اقتصادی را نادیده گرفتن و همه را به انحراف از اصول و آرمان ها متهم کردن علاوه بر اینکه خلاف واقع است تایید دشمنان قسم خورده این نظام و مایوس کردن ملت نیز هست .
8 ـ از این زشت تر سواستفاده از تلویزیون برای متهم ساختن افرادی که حضور ندارند به غارت بیت المال و سایر اموری است که واقعیت ندارد. این اتهامات درصورتی که در دادگاه صالحه اثبات شده باشند دستگاه قضائی صلاحیت اعلام آنها را دارد و اگر اثبات نشده باشند کسی که در منظر عام آنهم از طریق تلویزیون و در مناظره ای که ده ها میلیون بیننده دارد اقدام به اعلام آن می نماید باید تحت تعقیب قضائی قرار گیرد. کما اینکه مسئولان تلویزیون نیز در این زمینه مسئولیت دارند و حق ندارند اجازه بدهند کسی در هر مقام که باشد با سواستفاده از این امکان عمومی به افراد تهمت وارد کند.
9 ـ آنچه آقای احمدی نژاد در این باصطلاح مناظره گفت عوارض خطرناک تری دارد که از اتهام وارد کردن به افراد فراتر می رود و دامن گیر بزرگان می شود. آقای هاشمی رفسنجانی علاوه بر اینکه از استوانه های نظام جمهوری اسلامی و رئیس مجلس خبرگان است با حکم رهبر معظم انقلاب ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز برعهده دارد. مفهوم اتهامات آقای احمدی نژاد به آقای هاشمی رفسنجانی اینست که رهبری شخصی را با این ویژگی های منفی به ریاست مجمعی منصوب کرده اند که بالاترین نهاد در نظام قانون گذاری کشور و بازوی مشورتی رهبری است . اتهام به آقای ناطق نوری که رئیس بازرسی دفتر رهبری است نیز این سئوال را به اذهان می آورد که فردی با این ویژگی های منفی چگونه می تواند مورد اعتماد رهبری باشد اتهام به فرزندان این بزرگان نیز علاوه بر آنکه بدون سند و برخلاف قانون و اخلاق است خلاف واقع نیز هست و همین عوارض را نیز دارد. اینها همان مطالبی است که پالیزدار گفته و حالا منبع آن مشخص شده است .
10 ـ این اتهام که آقای هاشمی رفسنجانی به رئیس یکی از کشورهای خلیج فارس گفته است تا 6 ماه دیگر این دولت ساقط می شود یک دروغ است . دلسوزتر از آقای هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی چه کسی است کسی که به امام پیشنهاد می کند مرا قربانی جنگ کنید تا خود شما به خاطر پذیرفتن قطعنامه مصون بمانید چگونه می تواند علیه کشور خود با بیگانگان اینگونه سخن بگوید محور بودن آقای هاشمی رفسنجانی در نامزدی آقای میرحسین موسوی نیز یک دروغ آشکار است . اینکه ایشان از یک نامزد حمایت کند طبق قانون مجاز است ولی اگر چنین حمایتی وجود داشته باشد به معنای محور بودن نیست . اینکه رئیس جمهور چنین نسبت های دروغی به انسان های بزرگ و خدمتگزاری می دهد برخلاف سوگندی است که برای حفظ حرمت مردم کشور در منصب ریاست جمهوری یاد کرده است . تکلیف مردم شورای نگهبان و دستگاه قضائی با چنین فردی چیست این نکته نیز کاملا روشن است که هیچکس نمی تواند با جسارت به بزرگان خود را بزرگ جلوه دهد. قضاوت مردم عکس این است .
11 ـ شرم آورترین بخش باصطلاح مناظره نشان دادن برگه ای باعکس همسر آقای موسوی و توسل به فضاسازی های تبلیغاتی توسط آقای احمدی نژاد بود . این یک روش کاملا ضداخلاقی است که افرادی که قصد دارند بالاترین مسئولیت اجرائی یک کشور 70 میلیونی را به عهده بگیرند برای جلب آرا مردم به مسائل خانوادگی همدیگر متوسل شوند. جای تاسف شدید است که ما اینهمه دچار سقوط اخلاقی آنهم در بالاترین سطح مسئولیتی کشور شده ایم .
12 ـ سواستفاده تبلیغاتی حتی به مراسم سالگرد ارتحال امام هم کشیده شد و روز 14 خرداد صحنه حضور مردمی که برای ادای احترام به امام خمینی به حرم مطهر آمده بودند به ستاد تبلیغات آقای احمدی نژاد تبدیل شد! این نشانه ضعف مدیریت حرم است که نشان داد نمی تواند حتی یک مراسم را که فقط یک روز در سال برگزار می شود بگونه ای اداره کند که مورد سواستفاده این و آن قرار نگیرد.
13 ـ حضرات علما و مراجع باید به این سئوال پاسخ بدهند که حکم شرعی آنچه در باصطلاح مناظره شب 14 خرداد از تلویزیون پخش شد چیست آیا هر کس مجاز است در برابر ده ها میلیون مردم به دروغ و تهمت و افترا متوسل شود آیا سکوت در برابر این اظهارات جایز است آیا در آینده بزرگان دیگر از این قبیل تعرضات مصون خواهند بود !
14 ـ دستگاه قضائی در برابر این تخلفات آیا احساس وظیفه قانونی نمی کند آنچه در این باصطلاح مناظره گفته شد اگر درست باشد تحت عنوان اشاعه فحشا و اگر درست نباشد تحت عناوینی از قبیل دروغ و تهمت و افترا قابل تعقیب قانونی است . آیا مسئولان قضائی ما شجاعت انجام وظیفه را دارند.
15 ـ اگر برای باصطلاح مناظره شب رحلت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه 40 میلیون بیننده در نظر بگیریم با توجه به زمان یکساعت و نیمه این برنامه باید بپذیریم که متاسفانه 60 میلیون ساعت وقت مردم ایران با دیدن و شنیدن بداخلاقی و بدآموزی تلف شد. شب رحلت بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی آیا شب اتلاف وقت مردم با نفی دستاوردهای این نظام پرافتخار بود !
16 ـ این ادعای آقای احمدی نژاد که تخریب ها از استقرار این دولت شروع شده کاملا بی پایه است . آغازگر تخریب علیه دولت های گذشته خود آقای احمدی نژاد بود که در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 همه دستاوردهای 16 سال قبل از آن را نفی کرد و در طول 4 سال گذشته نیز با استفاده از همه امکانات دولتی هر کس را که کوچکترین انتقاد و ایرادی داشت تخریب کرد . اکنون نیز روشی در پیش گرفته است که هر کس حتی طبق قانون وارد صحنه انتخابات شود گرفتار انواع اتهامات می گردد. این وضعیت قابل استمرار نیست و کشور را در جهتی به پیش می برد که نتیجه آن نفی جمهوریت و اسلامیت نظام خواهد بود و از نظام جمهوری اسلامی چیزی غیر از پوسته و ظاهر باقی نخواهد ماند. در برابر این خطر همه مسئولیت دارند و برای رفع مظلومیت از نظام همه باید به مسئولیت خود عمل نمایند

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: