فضلای قم:چرا نه به احمدی نژاد؟

جمعی از فضلای علمیه قم با ارسال بیانیه ای به آینده اعلام کردند:
خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که نهضت اسلامی ایران را پیروز و ارکان آن را استوار فرمود و بر این توفیق شاکریم که بار دیگر امکان به دست گرفتن سرنوشت کشور در دست آحاد مردم مسلمان ایران زمین قرار گرفت تا با انتخاب فردی اصلح برای تصدی مقام خطیر ریاست جمهوری نقش آفرینی نمایند و عنان اداره کشور را به دست کسی بسپارند که انشاء‌الله در پایان دوره چهار ساله مأموریت او، احساس ندامت از انتخاب خود نکنند.
ما جمعی از طلاب و فضلای حوزه مقدسه قم در انتخابات قبلی ریاست جمهوری، با توجه به وعده‌های جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، ایشان را به عنوان کاندیدای اصلح برگزیدیم:
اینک پس از چهار سال آنچه مشاهده می‌کنیم بسیار نگران کننده است و وجدان عمومی جامعه متدینین را به شدت آزرده خاطر کرده است:
1. نفت بشکه‌ای 140 دلار هم فروش رفت امّا آیا سر سفره مردم آمد؟!!! آیا مشکل بیکاری حل شد؟!!! آیا نرخ سود بانکی تک رقمی شد؟!!! آیا امکانات و تسهیلاتی برای ازدواج جوانان فراهم گردید؟!!! آیا سن ازدواج جوانان پایین آمد؟!!! آیا قیمت کالاها از جمله زمین و مسکن اوج نگرفت؟ آیا وضعیت موجود در قیمت زمین و مسکن آرامش قبل از طوفان نیست؟!!!
آیا در اداره امور اقتصادی کشور نظر متخصصین فن مورد توجه قرار گرفت؟!!! آیا بانک مرکزی درست اداره شد؟!!! آیا اخراج چندین رئیس بانک مرکزی به دلایل موجه صورت گرفت؟!!! آیا برداشت‌های بی‌حساب و کتاب از ذخیره بانک مرکزی صورت نگرفت؟!!! و…
2. آیا اقدامات راهبردی وضعیت فرهنگی شایسته نظام جمهوری اسلامی انجام گرفت؟!!! آیا تهدیدات فرهنگی کشور را تهدید نمی‌کند؟!!! آیا برای مقابله با این تهدیدات برنامه مدون و جامعی وجود دارد؟!!! آیا اوضاع فرهنگی دانشگاه‌ها بهتر شده است؟!!! آیا مظاهر ناهنجاری‌های فرهنگی کاهش یافته است؟!!!
3. آیا جناب آقای دکتر احمدی نژاد با حوزه‌های علمیه تعامل مثبت داشت؟!!! آیا کسی را که ایشان بعنوان رابط و مسئول امور روحانیت در کابینه قرار داد مورد شناخت حوزویان است؟!!! آیا مراجع عظام تقلید در سفرهای آقای احمدی‌نژاد به قم، حاضر به ملاقات با وی شدند؟!!! آیا ایشان به تذکرات مرجعیت معظم در رابطه با بعضی فامیلهایش که در کابینه آورده مثل آقای مشایی گوش فرا داد؟!!! در بقیه موارد چطور؟!!!
4. آیا هم اینک در کشور عدالت اجرا می‌شود؟!!! آیا اینکه شهرداری‌ها که همیشه داد از نداشتن بودجه می‌زنند در آستانه انتخابات یک دفعه یادشان افتاده که سراسیمه خیابان‌های مختلف را که بعضاً دارای آسفالت سالم هم هستند دوباره آسفالت کنند ربطی به انتخابات ندارد؟!!! آیا تحویل گونی‌های سیب‌زمینی رایگان در روستاها و بخش‌های کشور به همه خانواده‌ها اعم از اینکه فقیر باشند یا غنی، آنهم در آستانه انتخابات، کاری عدالت محور است؟!!! آیا پرداخت پول به برخی نمایندگان مجلس برای پس گرفتن استیضاح، امری عدالت محور است؟!!!
آیا بکار گرفتن برخی دوستان در وزارت کشور به قصد استفاده از وی در امر انتخابات ریاست جمهوری در حالیکه مدارک علمی جعلی به مجلس ابراز کردند و حمایت بیدریغ از او پس از آشکار شدن دروغ‌گویی‌هایش به ملت ایران، کاری عدالت محور است؟!!! آیا توزیع نهال‌های درختان میوه در نقاط روستایی کشور به نحو رایگان در آستانه انتخابات امری طبیعی و ناشی از عدالت محوری دولت است؟!!! آیا توزیع پول در بین بسیجیان و ایثارگران در شش ماهه اخیر در مسیر اجرای عدالت است؟!!!
5. آیا تحمیل هزینه گرانی‌های کمرشکن موجود به قشر فقیر و بدبخت جامعه که صاحبان اصلی انقلاب هستند عدالت محور است؟!!! آیا اینکه در بیمه تأمین اجتماعی سهم بیمار در پرداخت هزینه درمانی اعم از ویزیت، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، ام‌آر‌آی و غیره از 25٪ به 75٪ افزایش یافته و تقریباً همه هزینه درمان بر عهده خود بیمار قرار گرفته است و بسیاری از اقلام دارویی و امور درمانی از ریشه از شمول بیمه خارج شده است با عدالت اجتماعی سازگار است؟!!! آیا انتخاب وزیر میلیاردر که آورده مالی او زیر سؤال است و وام‌های دریافتی خود را به بانک‌ها باز پرداخت ننموده منطبق با عدالت است؟!!!
آیا غیر از برخورد با چند نفر از دانه ریزها و خیمه شب‌بازی در مورد شهرام جزایری، برخوردی با رانت خواران و مفسدین اقتصادی بخصوص در سطح بالا صورت گرفته است؟!!!
6. آیا ریشه فساد اداری اعم از رشاء و ارتشاء، اختلاس و کم‌کاری و معطل کردن مردم از بین رفته است؟!!! آیا تکریم ارباب رجوع تحقق یافته است؟ آیا مردم از نحوه برخورد ادارات با امور، راضی هستند؟
7. آیا در این دوره ریاست جمهوری بین دولت و مجلس و دولت با قوه قضائیه تنش نبود؟!!! آیا ریاست جمهوری متهم به عدم اجرای مصوبات مجلس نشد؟!!! آیا مقام معظم رهبری در مورد متقاعد کردن

رئیس جمهوری به اجرای قانون و مصوبات مجلس در کشور مجبور به مداخله نشد؟!!! آیا قوه قضائیه در کشور برای وصول مطالبات قانونی خود از دولت، مجبور به متوسل شدن به سایر ارکان از جمله شورای نگهبان نگشت؟!!! آیا آمار استیضاح وزرا در این دوره کاهش یافت؟!!! حتی در بین خود دولت مردان آیا اخراج وزرا از کابینه آنهم بدون دلیل موجه و در برخی موارد به دلیل انتقاد لفظی از رئیس جمهور به امر متداول و معمول مبدل نشد؟!!!
آیا دولت نهم تعامل صحیح با مجمع تشخیص مصلحت داشت؟ آیا سیاست‌های کلی نظام و سند چشم‌انداز 20 ساله کشور که در مجمع، تشخیص، تصویب و پس از تأیید مقام معظم رهبری از سوی معظم له ابلاغ شد و اجراء آن را ابلاغ فرموده‌اند توجه لازم مورد توجه هیأت دولت قرار گرفت؟!!!
8. آیا این دولت که بیشترین هزینه‌ها را از رهبری، برای حمایت خود نموده موافق رهبری عمل کرده است؟!!! اگر چنین است چرا در همین ماه‌های پایانی برای اعتبار بیشتر بخشیدن به پسر خاله رئیس جمهور، سازمان حج و زیارت را از وزارت ارشاد منفک و به سازمان ایرانگردی و جهانگردی ملحق کردند؟!!! چرا به تذکرات دفتر مقام معظم رهبری در این خصوص بی‌اعتنایی کردند؟!!! چرا کار بجایی رسید که مقام معظم رهبری کتباً بنویسند که در این باره بارها تذکر داده‌اند؟!!!
9. آیا در حال حاضر سیاست خارجی ما فعال است؟!!! آیا ایران موقعیت بایسته خود در بین کشورهای دنیا را دارد؟!!! آیا حتی همان موقعیت و اعتباری که چهار سال قبل در میان کشورهای اسلامی و عربی داشتیم و حسن روابط با عربستان و کشورهای خلیج فارس برقرار است؟ و آیا به اصل حکمت و مصلحت در تعامل خارجی عمل گردید؟!!!
10. و آیا وعده‌های دیگری که جناب آقای احمدی‌نژاد دادند تحقق یافت؟!!! و آیا؟ و آیا؟ و آیا؟ …
جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد
نه از باب ورود به دسته‌بندی‌های سیاسی و طرفداری از نامزدهای انتخاباتی بلکه از باب آنکه طلاب علوم دینی این حداقل اجازه را دارند تا به دستور صریح و خطاب‌آمیز امام علی عمل نمایند که فرمود:
«اذا ظَهَرَ البِدَع فللعالم ان یُظهِرَ عِلمَه وَ اِلا فَعَلَیهِ لَعنَه الله» یعنی هرگاه یک سنت زشت و بدعتی در اجتماع آشکار و معمول شد بر عالمان دین واجب است که در مقابل آن بایستند و الا مشمول لعنت خداوند خواهد شد.
البته از افرادی که بر عرصه سوار شده و هیچ کس به جز خود را به حساب نمی‌آورند تا جائیکه عالمان بزرگ و حتی مراجع معظم تقلید را به صرف عدم هماهنگی با خود به کج فهمی و فاقد درک سیاسی بودن متهم می‌کنند انتظار اینکه در مقابل حرف حق و سؤال چند طلبه و شاگرد امثال ایشان با منطق و اخلاق اسلامی مواجه کنند انتظار به جایی نیست.
به هر حال حقایق پنهان شده در پس ابرهای عوام فریبی، جوّسازی و غوغاسالاری بیش از آن است که در یک نامه چند صفحه‌ای و آن هم در فضای کنونی بتوان به آن پرداخت.
تنها به یک نمونه که جزء افتخارات شما بعد از چهار سال مسئولیت قوه مجریه و وعده و وعیدها، محسوب می‌شود اشاره می‌کنیم و آن معجزه افشاگری شما در مناظره با رقیبتان است.
در این خصوص اگر فرصتی فراهم شود و عدالتی که جناب‌عالی مدعی تحقق آن هستید در تبلیغات و اطلاع‌رسانی محقق شود مثنوی باری از مطلب و حقایق آن هم بر اساس تعالیم اسلام و انقلاب و سیره امام (ره) و مقام معظم رهبری وجود دارد. به امید آنکه چنین فرصتی فراهم شود و اما در اینجا فقط به سؤالات کلیدی و مطرح برای اکثریت مردم مسلمان و فهمیم ایران اکتفا می‌شود.
1. مگر مقام معظم رهبری ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل ندادند که شما هم عضو آن هستید. اگر چنین مفاسدی و تا این حد آشکار و عظیم، محقق و ثابت شده است چرا تاکنون به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌اید و حق ضایع شده مردم را نگاه داشته‌اید برای استفاده انتخاباتی خود؟
2. مگر نه اینکه اول باید گزارش مفاسد اقتصادی را به رهبری که شما و دیگر اعضای ستاد را مأمور این کار نموده است بدهید؟ آیا این کار صورت گرفته یا نه؟ اگر صورت گرفته و رهبری مطلع هستند و نظر به اعلام آن دارند چرا ستاد تاکنون به وظیفه خود عمل نکرده؟ و اگر هنوز ستاد به این نتیجه نرسیده و یا به رهبری گزارش نشده آیا این کار نقض قانون و تخلف از انجام وظیفه و مصداق بارز فساد نیست؟
3. مگر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی سخنگو ندارد؟ اگر مفسده یا مفاسد اقتصادی ثابت شده است چرا اعلام نمی‌کند؟ اگر به وظیفه خود عمل نمی‌کند آیا این تخلف را باید از طریق مراجع ذیصلاح و کسی که ستاد را تشکیل داده پیگیری کنید یا از طریق صدا و سیما؟ معنای این کار همانطور که طرفداران جنابعالی با استفاده از تمام ابزار و امکانات در بین مردم القاء کرده‌اند آن است که در این کشور مقامی نیست که به حرف حق شما رسیدگی کند؟ یا آنکه جنابعالی به هیچ مقامی اعتنا نمی‌کنید؟ و واقعیت، شقّ دوم است!…
4. اگر این موارد از تخلفات مورد ادعای جنابعالی خارج از کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است شما که قانونمدار و طبق قانون اساسی مسئول اجرای قانون اساسی هستید. مگر در قانون تصریح نشده که وظیفه رسیدگی به جرائم به عهده دستگاه قضائی است؟ اگر جنابعالی این مسیر را طی کرده‌اید و دستگاه به وظیفه خود عمل نکرده مگر این دستگاه مسئول ندارد؟ چرا به مسئول مافوق آن گزارش و شکایت نکرده‌اید؟ شما که یک فرد عادی نیستید که دسترسی به هیچ جا نداشته باشید که مجبور شوید حرف خود را از طریق رسانه‌های عمومی به گوش مسئولین عالی نظام برسانید؟ شما که خوب معنی این وضعیت و آنچه که در آینده نزدیک بر این حرکت سؤال برانگیز مترتب است می‌دانید! امیدواریم از مراحل بعدی این حرکت غافل بوده و با طراحان این سناریو هماهنگ نباشید.
5. جناب آقای احمدی‌نژاد شما بهتر از همه می‌دانید که:
1. اعلام اتهام بر علیه متهم وظیفه دستگاه قضایی است نه شاکی؛
2. اعلام جرم قبل از رسیدگی قضایی جرم است؛
3. اعلام نتیجه رسیدگی قضایی وظیفه قاضی و یا فرد مأمور از طرف اوست و اعلام جرم خارج از این مسیر جرم است.
6. جناب آقای احمدی‌نژاد شما که داعیه‌دار اجرای عدالت و حکومت اسلامی و پیاده کردن دستورات قرآن هستید اگر به این آیه شریفه قرآن توجه نکرده‌اید توجه کنید: آنانکه دوست دارند فحشا و فساد (سرزده) از مؤمنین را فاش سازند مشمول عذاب دردناک الهی خواهند بود.
اگر همه راه‌های عقلی و شرعی طی شده و جرم و یا فساد افراد طبق آیه شریفه ثابت شده باز هم قرآن کریم افشای آن را از گناهان بزرگ قلمداد کرده است مگر اینکه العیاذبالله بفرمائید قرآن در اینجا حق مردم را نادیده گرفته است. ولی اگر کسی در موقعیت شما به دنبال گرفتن حق مردم باشد در نظام اسلامی که تبلور آیات الهی است راه‌های احقاق حقوق مردم بدون زیرپا گذاشتن آیات الهی فراوان است.
7. جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد جنابعالی و اعوان و انصار شما همواره با مظلوم‌نمایی دم از مظلومیت دولت و تخریب آن توسط مخالفان می‌زنید و هر لحظه آمار و ارقام نجومی در این خصوص ارائه می‌دهید، بخشی از این ادعا حق است و تخریب و به تعبیر مقام معظم رهبری بی‌انصافی نسبت به فعالیت‌های دولت و نقاط قوت آن در این چند سال صورت گرفته است ولی آیا می‌دانید:
1. سنت تخریب و بی‌انصافی نسبت به دیگران را خود جنابعالی و اطرافیان شما بنا نهادید؟ در این چهار سال یکی از محورهای تبلیغی و حتی مأموریت کاری شما زیر سؤال بردن گذشته و تخریب رقیبان و سیاه‌نمایی نسبت به گذشته با تمام ابزار و وسائل در اختیار دولت بوده است؛
2. گروه‌های فشار اطراف جنابعالی با استفاده از رسانه ملی و روزنامه‌های دولتی و هزینه بیت‌المال و حتی نهادهای دولتی از هر فرصتی برای تخریب گذشته دولت‌ها که زیرنظر امام (ره) و مقام معظم رهبری و در خیلی از موارد با حمایت بی‌دریغ آن دو بزرگوار تلاش‌های فراوانی کرده‌اند فروگذار نکرده‌اید. آنگاه انتظار دارید که همه از جنابعالی تعریف کنند.
8. آقای احمدی‌نژاد شما رقیب خود را به خاطر طرفدارانی سرزنش می‌کنید که کارنامه‌ای قطور (هر چند دارای بعضی نقائص) از جهاد و مبارزه در راه پیروزی انقلاب و حفظ نظام اسلامی و فداکاری در راه انقلاب و امام (ره) آنها در بایگانی نظام ثبت است. اولاً: ما به رقیب جنابعالی نه به خاطر شخص ایشان بلکه به خاطر جریان ناهماهنگ با نظام و رهبری که اطراف ایشان را گرفته هیچگونه تعلق و علاقه‌ای نداریم ولی این واقعیت را نباید از نظر به دور داشت که طیفی از حامیان شما در کوران مبارزات دل امام (ره) را به درد آوردند، آنگاه که امام (ره) عید را عزا اعلام کردند اینها چراغانی کردند. مرکزی که هم اکنون در قم دولت جنابعالی را تغذیه فکری می‌کند مخالف جبهه و جنگ بود. به سابقه آنها مراجعه کنید. البته این افراد و مراکز در جایگاه خود محترم و به حوزه معارف دینی خدمات ارزنده‌ای کرده‌اند اما به هیچ‌وجه ظرفیت لازم برای تغذیه و هدایت فکری دولت اسلامی مورد نظر امام (ره) و مقام معظم رهبری را ندارند.
9. جناب‌ آقای دکتر احمدی‌نژاد، انقلاب اسلامی یک انقلاب ارزشی و فرهنگی است با اقتضای رسیدگی به وضع محرومین و اجرای عدالت از ثمرات انقلاب است. اما تنها هدف و زیربناء، اقتصاد نیست. تکیه صرف بر مسائل و مفاسد اقتصادی با بهره‌گیری از ارزش‌ها و تعالیم اسلامی خیلی خوب است اما خوب می‌دانید که جریانات التقاطی در روز‌های آغازین تأسیس نظام، بسیار پررنگ‌تر و با آب‌و‌تاب بیشتر این شعارها را به چماقی بر علیه بزرگان دین از مراجع تقلید گرفته تا سربازان صحنه انقلاب همچون شهید بهشتی و دیگر یاران امام بکار گرفتند و به یاد نبرده‌ایم که مدعیان دیروز حمایت از مستضعفین و طرفداری از ولایت فقیه با تمسک به حمایت‌های امام (ره) از دولت وقت چه حرمت‌شکنی‌ها که نکردند و چه ظلم‌ها که به یاران امام (ره) از جمله مقام معظم رهبری با همین شعارها نکردند. ولی طولی نکشید که سر بر آستان استکبار ساییده و دم از نفی روحانیت و مرجعیت و حتی عصمت ائمه (علیهم السلام) زدند.
ترسیم خط عدالتخواهی باید پشت سر رهبری و با احترام به مراجع تقلید و محوریت مرجعیت دینی حوزه‌های علمیه باشد و الا پایان خوبی ندارد.
بنابراین دلایل است که در این نوبت ضمن اظهار شرمندگی و ندامت از انتخاب چهار سال قبل، انتخاب ما انتخاب دیگری خواهد بود و تکرار اشتباه هرگز! من جرَّب الْمُجَرّبَ حلَّتْ به الندامه. هر کسی تجربه اشتباه گذشته را تکرار کند پشیمان خواهد شد و بر اساس تجارب مدیریتی ارزشمند، تعهد، تخصص، التزام به اصول و مبانی انقلاب، نظام و موازین اسلامی و دیدگاه‌ها و برنامه‌هایی که طی چند هفته گذشته از سوی جناب آقای دکتر محسن رضایی ارایه شده است ایشان را به عنوان کاندیدای اصلح انتخاب کرده‌ایم.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: