17سوال خوانندگان «فرارو» از احمدی نژاد

فرارو- 

گروهی از دانشجویان و طلاب علوم دینی که از خوانندگان همیشگی پایگاه خبری-تحلیلی فرارو هستند، روز جمعه در نامه ای به سردبیر، هفده سوال مطرح کرده و از فرارو خواسته اند آن ها را برای پاسخ، در اختیار آقای احمدی نژاد قرار دهد.

فرارو به منظور رفع ابهام ها در مورد مواضع و عملکردهای رییس جمهور محترم، سوالات را منتشر می کند و امید دارد این نامزد محترم ریاست جمهوری دهم، به هر شکل مطلوب، پاسخ های روشنی به این پرسش ها بدهد. فرارو آمادگی کامل دارد تا پاسخ ها را نیز منتشر نماید.

سوالات را در زیر بخوانید:
 


به نام خداوند بزرگ
آقای احمدی نژاد ما به عنوان جمعی از روحانیون و دانشجویان از شما سوالاتی داریم:

1. آقای احمدی نژاد،آقای رحیم مشایی (رئیس سازمان گردشگری) غیر از اینکه پدر زن فرزند شماست و الحمدلله قوم وخویش شده اید، و غیر از اعلام دوستی با مردم اسرائیل که باعث نهیب رهبر معظم شد، و به تمسخر گرفن قرآن کریم، برای شما چه کرده است که حاضر نشدید هشدار علماء و مراجع خصوصا آیت ا.. مکارم شیرازی را در باره ایشان گوش بدهید و نه تنها او را برکنار نکردید بلکه به او جایگاه بالاتری هم دادید؟

2. آقای احمدی نژاد، فرهنگ ، رکن اساسی این کشور است، عملکرد شما در مسایل فرهنگی چگونه بوده که مقام معظم رهبری فرمودند: بخش فرهنگ انصافاً بخش مظلومى است.
مقام معظم رهبری فرمودند:»الان در گزارش آقاى رئيس‏جمهور، اصلاً اسمى از فرهنگ نيامد؛ يا در اولويت‏بنديها اين اولويت فداى اولويتهاى ديگر شد! اين مظلوميت است ديگر».
 
3. آقای احمدی نژاد،  در اسلام، هدف وسیله را توجیه نمی کند. پس چرا از دین استفاده ابزاری می کنید، تا جایی که مدعی شدید در سازمان ملل دور سرتان هاله ای از نور دیده اید (فیلمش موجود است) و…، اگر یک فرد عادی این حرف را می زد می گفتند خرافات را ترویج می کند و با او برخورد می کردند، چه باید کرد؟….

4. آقای احمدی، نژاد اگر جرم بد است و جعل، خلاف است، اگر جاعل فرد مهمی باشد و جعلش هم بزرگ، مجازاتش چیست؟ پس چرا نه تنها با آقای کردان (وزیر کشور شما و جاعل بزرگ مدرک تحصیلی) برخورد نکردید بلکه تا آخرین لحظه و تا آخرین نفس از او حمایت کردید، یعنی ایشان را به جرم تشویق کردید. الان هم که اطراف شما می چرخد.

5. آقای احمدی نژاد مشکل شما با مراجع بزرگ تقلید و علماء چیست که مراجع عظام حاضر نیستند از بیش از دو سال پیش به این طرف شما را به حضور بپذیرند و با آنها ملاقاتی نداشته اید؟ با اینکه مکررا به قم آمده اید، از جمله در دور دوم سفرهای استانی. آیا جز عملکرد منفی شما باعث کدورت و رنجش این بزرگواران شده است؟

6. آقای احمدی نژاد، آیا شما تفاوت مفهوم حج و زیارت و کربلا رفتن با گردشگری و به کیش و دبی رفتن را می دانید یا اینکه می خواستید با قرار دادن حج و زیارت زیر نظر اسفندیار مشایی این سفر معنوی را نیز خراب کنید، که داد مراجع بزرگ را درآورد و دفتر مقام معظم رهبری هم فرمودند بارها به رئیس جمهور در این باره تذکر داده شده (عجب اطاعتی از ولایت فقیه دارید)؟

7. آقای احمدی نژاد شما که خود را متدین می دانید و در کابینه خود استاد اخلاق دارید، مگر احترام مومن از خانه کعبه بالاتر نیست؟ اگر چنین است چرا به خودتان و اطرافیانتان اجازه می دهید مانند آب خوردن به دیگران اهانت، فحاشی و هتاکی کنند. از دهها نمونه، یک نمونه ،خانم رجبی (همسر آقای الهام سخنگوی دولت و وزیر دادگستری) شماست که در حمایت از شما چند جلد کتاب نوشته و شما را معجزه قرن می داند. ایشان و افرادی از این قبیل، بارها آقایان هاشمی و خاتمی را مورد بدترین اهانت قرار داده اند که قلم از نوشتن آنها شرم دارد. مگر هاشمی کیست؟ که همنوا با ضد انقلاب در تخریب او می کوشید، جز اینکه ایشان دوست وفادار رهبر معظم انقلاب و از طرف معظم له رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و امام جمعه تهران (یعنی تضمین نماز مردم به امامت ایشان توسط رهبر انقلاب) و رئیس مجلس خبرگان و مفسر قرآن کریم و دوستدار اهل بیت (ع) است. پس چرا شما و اطرافیانتان ایشان را همواره مورد تخریب و اهانت قرار می دهید که البته ایشان بخاطر بزرگواریشان پاسخی نمی دهند، آیا رهبری از کار شما راضی است یا اینکه خود را در ظاهر تابع رهبری می دانید؟

خوب است یکبار نظر مقام معظم رهبری را در باره آقای هاشمی رفسنجانی بدانید (به نقل از دفتر مقام معظم رهبری):
«اينجانب‌ از سال‌ 1336 تاكنون‌ ايشان‌ را از نزديك‌ مي‌شناسم‌ و در صحنه‌هاي‌ مختلف‌ يا يكديگر همكار و همفكر بوده‌ايم‌ يك‌ آزمايش‌ چهل‌ ساله‌ براي‌ ايجاد اعتماد در انساني‌ كافي‌ است‌. و من‌ در همه‌ اين‌ مدت‌ ايشان‌ را در راه‌ خدا و حقيقت‌ و اعتلاي‌ كلمه‌ دين‌ و پيشبرد اهداف‌ اسلامي‌ مشاهده‌ كرده‌ام‌.»

8. آقای احمدی نژاد، چرا حرفهای گذشته خود را فراموش کرده اید، زمانی که استاندار اردبیل بودید و آقای هاشمی در سال 75 از اردبیل بازدید کرد حرفهایی زدید که الان بویی از آن به مشام نمی رسد. جمله »آیت‌الله رفسنجانی همیشه و در همه ابعاد در صحنه‌ها و شرایط دشوار انقلاب اسلامی، از عناصر تعیین‌کننده است و نام هاشمی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی با درخشندگی و به نیکی ثبت خواهد شد» متعلق به شماست و ایشان را سردار سازندگی می نامیدید، حال چه شده که فعالیتهای ایشان را در حد وسیع در کشور دیدید اما دریغ از یک توصیف.

9. آقای احمدی نژاد ما به کودکانمان یاد می دهیم که خلاف گفتن  بد است و خدا کسی را که واقعیت را وارونه نشان دهد دوست ندارد، پس چرا در روز روشن و آشکار  ، واقعیت را کتمان کردید. در برنامه رادیویی در باره نحوه استقبال از آقای خاتمی گفتید که کذب محض بود. بگذریم که برخی از اقدامات شما در خارج از ایران باعث بی اعتباری هر ایرانی شده که یک نتیجه آن انگشت نگاری در کشورها از ایرانیان و آزار و اذیت زوار ایرانی در عربستان است. در باره یک پرونده گفتید که خلاف درآمد. در باره عذرخواهی انگلیس در باره ملوانان گفتید که تکذیب شد. چرا این چنین سخن می گویید؟

10.آقای احمدی نژاد،  چرا انتظار دارید دیگران کارهای کوچک شما را بزرگ بدانند ولی شما کارهای بزرگ دیگران را کوچک می دانید؟ مگر نیروگاه بوشهر و انرژی هسته ای متعلق به دولت شماست و نه  حاصل خون دل خوردن دانشمندان این کشور طی 30 سال گذشته؟ و یا صنایع عظیم فولاد، پتروشیمی، دهها سد، و پالایشگاههای بزرگ و خودکفایی در گندم (که البته در دولت شما وارد کننده شدیم) و… محصول کار شماست با درآمدهای بی سابقه فروش نفت، یا حاصل دسترنج دولتهای قبل با درآمدهای ناکافی از فروش نفت ؟ هر منصفی جواب این را می داند.

11. آقای احمدی نژاد شما مدعی کارهای بزرگ اقتصادی هستید، پس چرا از خودکفایی گندم سقوط کردیم و وارد کننده شدیم، چرا عمده اقلام مصرفی این کشور وارداتی است، چرا بزرگان اقتصادی و اساتید برجسته اقتصاد دانشگاههای کشور این همه از شما انتقاد دارند؟ چرا نرخ تورم به بالای 25 درصد رسیده است؟ این همه بیکاری و رکود نتیجه کدام سیاست شماست؟ تغییر مکرر وزرای اقتصادی و روسای بانک مرکزی برای چیست؟ جز اینکه در سیاست اقتصادی خود سردرگم هستید؟
 
12.آقای احمدی نژاد ،مدیریت چه مفهومی دارد؟ شما که هنوز در کابینه خودتان نتوانسته اید هماهنگی ایجاد کنید چه ادعایی برای کل کشور دارید؟ بارها شده که یک وزیر از اقدام وزیر دیگر اظهار بی اطلاعی کرده و به مطبوعات و جراید کشیده شده و مورد تمسخر قرار گرفته است. مورد اخیر آن اظهار بی اطلاعی وزیر ارشاد از جدا شدن سازمان حج و زیارت (که زیر نظر وزارت ارشاد است) از این وزارتخانه و ملحق شدن آن به سازمان مشایی است. آن هم این امر مهم و بزرگ. این چه نوع مدیریتی است؟

13. آقای احمدی نژاد، آیا استفاده از امکانات دولتی برای امور تبلیغاتی و انتخاباتی با دین مداری سازگار است؟ بگذریم که برخی از مدیران شما روسای پشت پرده ستادهای انتخاباتی شما هستند با امکانات دولتی، و خبرگزاریهای دولتی ایرنا و فارس و روزنامه کیهان که با بودجه دولتی اداره می شوند و حق تبلیغات انتخاباتی ندارد، به ستاد انتخاباتی شما تبدیل شده اند، اما مهمتر از آن استفاده خود شماست. بدیهی است سفر شما به یک شهر و یا استان به مقدمات زیادی نیاز دارد که باید توسط مدیران و کارکنان دولتی و نهادهای نظامی، انتظامی و پرداخت پاداش و اضافه کاری و… فراهم شود. تصور می کنید مردم نمی دانند که مثلا سفر شما به رباط کریم در تاریخ 6/3/88 و سفرهای بعدی به پاکدشت و… یک سفر تبلیغاتی با امکانات دولتی است با پوشش خبری گسترده توسط صدا و سیما.
البته در همان روز وزیر ارشادتان به قم رفته بود برای سفر تبلیغاتی شما با بودجه شخصی و مدیران هم برای رضای خود دنبال کار مردم بودند.

14. آقای احمدی نژاد ، مفهوم یک بام و دو هوا چیست؟ چرا شما به منافع ملی این قدر بی توجه هستید؟ برای آزادی رکسانای جاسوس (که به ادعای وزارت اطلاعات همین دولت جاسوس بوده) و توسط قوه قضاییه به هشت سال زندان محکوم شده بود، با دخالت شما در قوه قضاییه آزاد شد، تا شاید رضایت اوباما را جلب کنید. ولی آقای موسویان که جاسوس نبود (طبق اعلام وزارت اطلاعات همین دولت) و توسط قوه قضاییه تبرئه شد و خیلی از منتقدین ایشان از وی حلالیت طلبیدند، توسط شما مکررا جاسوس خوانده می شود. کدام حرف شما را باور کنیم. آیا باور دارید که تهمت به یک مسلمان عاقبت شومی در دنیا و آخرت دارد؟

15.آقای احمدی نژاد، چه باعث شده است طیف زیادی از دوستانتان از شما جدا شوند و جز تعدادی افراد مخصوص مثل مشایی و کلهر، فاطمه رجبی و الهام و از این قبیل افراد، شما را همراهی نکنند؟
 
البته عده ای گفته اند با چشمانی گریان به احمدی نژاد رای می دهیم مبادا رقیب رای بیاورد ولی شما را قطعا قبول ندارند. آیا نه این است که منش و برخورد و مدیریت و برنامه ها و نوع خاصی از بهره برداری از مقدسات دینی و تخریب افراد موجه و… باعث این دوری شده است؟  می دانید که خیلی از کسانی که هم اکنون پشت سر کاندیداهای دیگر هستند خصوصا حامیان آقای میرحسین موسوی از اصولگرایان معتدل و منطقی می باشند که منافع نظام را بر شخص ترجیح می دهند.

16.آقای احمدی نژاد، هر کسی را برای کاری ساخته اند. امام راحل (ره) برای گورباچف رئیس جمهور وقت شوروی (ابرقدرت آن زمان) نامه ای را با پیک مخصوص (آیت ا.. جوادی آملی) فرستاد و او را نصیحت کرد و سقوط مارکسیسم را پیش بینی کرد و گورباچف هم متقابلا با اعزام نمانیده خود و نوشتن پاسخ، برای امام احترام وافر قائل شد، که اقدام امام (ره) موجب عزت ایران شد.

شما هم آمدید و برای پاپ نامه نوشتید که موجب خشم مراجع عظام شد، سپس برای بوش نامه نوشتید که پاسخ دریافت نکردید، برای خانم مرکل نامه نوشتید همان سرانجام را داشت و با عجله برای اوباما پیام تبریک فرستادید که بازهم پاسخی نرسید، شما فکر می کنید این نوع کارها برای چیست؟ جز مخدوش کردن عزت ایران؟ و همه نوشتند که ایران دست به دامن آمریکا شده است.

17.آقای احمدی نژاد بعضی را متهم به کارهای غیراصولی می کنید،آیا می توانید توضیح دهید ملاقاتتان با همسر سلطنت طلب مرحوم دکتر فاطمی که به گفته نزديکانش در لندن، در پنجاه سال گذشته از مرتبطان با خاندان سلطنتي به شمار مي‌رفته و این ملاقات حتی فریاد نشریه پرتو (که حامی شماست) را هم درآورد چیست؟ و دهها سوال دیگر….

منتظر پاسخ های روشنتان می مانیم.

والسلام .
جمعی از دانشجویان و طلاب دینی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: