محتشمی پور: هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان وجود ندارد.

محتشمي‌پور در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خميني(ره) در اصفهان گفت: متأسفانه امروز افرادي که مسائل اوليه اسلام را درک نکرده‌اند، ايدئولوگ يک جريان تندرو شده‌اند و هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد و افرادي که هيچ اهميتي براي مردم، ملت ايران و جواناني که به عنوان يک رکن از ارکان انقلاب براي امام مطرح بودند قائل نيستند، از افکار امام پيروي نمي‌کنند.

همزمان با فرا رسيدن ايام سوگواري شهادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و نوزدهمين سالگرد ارتحال رهبر کبير انقلاب اسلامي، امام خميني(ره)، مراسمي از سوي آيت‌الله طاهري در حسينيه اعظم اصفهان با حضور جمع كثيري از چهره‌هاي سياسي و انقلابي اصفهان و و دوستداران امام عظيم‌الشأن برگزار شد

به گزارش پايگاه خبري ياران باران، حجت‌الاسلام و المسلمين علي‌اكبر محتشمي‌پور، عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز، طي سخناني در اين مراسم همزماني نوزدهمين سالگرد ارتحال امام با شهادت حضرت زهرا(س) را داراي رمز و رازهاي بسياري دانست و گفت: پيامبر اکرم در کمال قدرت، مظلوميت و تنهايي ظهور کرد و اسلام را به مدت 13 سال در سخت‌ترين شرايط مکه ترويج داد و پس از ورود و هجرت به مدينه، اسلام رفته رفته گسترش پيدا کرد و اسلام به اوج قدرت و عزت خود رسيد و در اين زمان بود که پيامبر خبر داد به زودي اسلام بار ديگر غريب خواهد شد و پس از رحلت پيامبر اسلام دوران غربت اسلام آغاز شد.

گسترش اسلام به معناي گسترش ظاهري و مادي نيست
وي افزود: پس از رحلت پيامبر و در دوران خليفه اول، دوم و سوم از نظر ظاهري شاهد گسترش اسلام از جزيرةالعرب به بسياري از کشورهاي مختلف هستيم، ولي از نظر واقعي اسلام در غربت به سر مي برد. زيرا گسترش اسلام به معناي گسترش ظاهري و مادي نيست و افرادي که دين و انقلاب جهاني اسلام را درکنار پيامبر ايجاد و پايه گذاري کردند، در ثبات و استقرار آن خانه نشين شدند و اسلام به تبع ياران حقيقي و مروجان حقيقي خود غريب شد.

محتشمي‌پور تصريح کرد: وقتي علي(ع) و فاطمه زهرا(س) و ديگر اصحاب و ياران حقيقي پيامبر خانه‌نشين مي‌شوند و تبيين کنندگان اسلام ناب از جامعه کنار گاشته شده و حضور ندارند، اينجاست که خطر اسلام را تهديد مي‌کند و چگونه است که پس از 1400 سال تاريخ دوباره تکرار مي شود و مشاهده مي‌کنيم فرزند برومند پيامبر يعني خميني کبير، همان تهمت‌ها و افتراها که به پيامبر در مکه وارد شد، به فرزندش در نجف وارد مي‌شد و مزدوران آمريکا و شاه زندگي سختي براي امام خميني در نجف به وجود آورده بودند و چهره‌هاي مورد اعتماد مردم در زمان شاه در گوشه زندان مورد هتک حرمت قرار گرفته بودند.

اين نظام بر پايه خواست مردم بنا شد
اين عضو مجمع روحانيون مبارز مردم‌سالاري را از اصول غيرقابل خدشه انقلاب که امام بر آن تأکيد داشتند دانست و گفت: دو رکن اصلي پيدايش انقلاب، اسلام و جمهوريت يعني حضور مردم است و اين نظام بر پايه خواست مردم بنا شد و وقتي امام دم از جمهوري مي‌زند بر اساس شناخت از اسلام و تمام اديان آسماني بود نه يک شعار و فريب.

مجموعه‌اي که يک روز هم با انقلاب و امام نبودند، امروز مفسر انقلاب شده‌اند
محتشمي‌پور افزود: آيا اين مظلوميت انقلاب و امام نيست که تمام کساني که همراه امام بودند کنار روند و مجموعه‌اي که يک روز هم با انقلاب و امام نبودند بيايند و داعيه‌دار و مفسر انقلاب اسلامي شوند و به نام امام در قم مؤسسه ايجاد کنند و افرادي که امروز در ميان پايگاه‌هاي نظامي حضور مي‌يابند و افکار خود را به نام افکار امام به جوانان القا مي‌کنند يک ذره به تفکر امام ايمان نداشته و ندارند و نخواهند داشت.

فرقه مصباحيه به دنبال ريشه‌کن کردن افکار امام است
وي با اشاره به بعضي افکار که امروز به نام افکار امام خميني در جامعه منتشر مي‌شود، گفت: فردي مطرح مي‌کند که اين جمهوريت که امام از آن دم مي‌زند بر اساس مقتضيات قبل از انقلاب مطرح شده است و گرنه رأي مردم ملاک نيست و در اسلام جمهوري نداريم، يعني اين آقا که در رأس فرقه مصباحيه قرار گرفته است، به دنبال ريشه کن کردن افکار امام است.

وي افزود: رأي مردم از اصول اسلامي است و تا مردم بيعت نکنند و رأي ندهند هيچ کس مشروعيت پيدا نمي‌کند و اين از اصول غيرقابل خدشه اسلامي است.

هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد
وي خاطرنشان كرد: متأسفانه امروز افرادي که مسائل اوليه اسلام را درک نکرده‌اند، ايدئولوگ يک جريان تندرو شده‌اند و هيچ تفاوتي بين فرقه مصباحيه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد و افرادي که هيچ اهميتي براي مردم، ملت ايران و جواناني که به عنوان يک رکن از ارکان انقلاب براي امام مطرح بودند قائل نيستند، از افکار امام پيروي نمي‌کنند. امام جوانان را از 15 خرداد تا 22 بهمن و پايان عمر شريفش از سرمايه‌هاي انقلاب و کشور مي‌دانست و براي آنها اهميت زيادي قائل بود در حالي که شما آنها را افرادي منحرف، بي دين و هرزه معرفي مي‌کنيد و آيا پيامبر اينگونه مردم را ارشاد مي‌کرد و امام اينگونه ملت را به صحنه آورد؟

وي افزود: انقلاب و نظام منهاي مردم مساوي با صفر است و اگر مردم نباشند نظامي وجود ندارد.

امام هرگز تفکر مصباح يزدي را قبول نداشت
اين عضو مجمع روحانيون مبارز افزود: جريان مصباحيه حتي يک روز هم به جبهه نرفت و چگونه است که امروز داعيه‌دار آن شده است و در پايگاه‌هاي بسيج حضور مي‌يابد. مصباح يزدي هيچ مسئوليتي در دوران امام نداشت و امام هرگز تفکر او را قبول نداشت. از سال 44 در تمام اعلاميه‌هايي که علما و روحانيون قم و شهرستان ها امضا کرده‌اند حتي يک امضا از اين آقا ديده نمي‌شود و چه شد اين افراد اينگونه انقلابي شدند؟ شمايي که يک عمر خون به دل امام کرديد، شما متحجران و شما مقدس‌نماها که وقتي ديديد امام سر بر زمين گذاشت برخاستيد… آيا اينان همان مسلمانان بعد از فتح مکه نيستند که آمدند و خاندان پيامبر را خانه‌نشين کردند؟ آيا مثل اينان مثل خوارج نيست که تفکر همه را به غير از تفکر خود تکفير مي‌کنند و امروز شخصيت‌هاي انقلاب توسط همين افراد تکفير مي‌شوند.

امام معتقد بودند هيچ کس قيم مردم نيست
محتشمي‌پور با اشاره به انديشه والاي امام خميني گفت: اهميت امام در تلفيقي از انديشه، گفتار، کردار و عملکرد امام بود و ايشان داراي

رسالت و انديشه بزرگ براي آزادي همه نسل‌هاست و امام اعلام مي‌کنند شاه بايد برود و نظام ستم‌شاهي بايد سقوط کند تا ملت ايران خود براي سرنوشت خود تصميم بگيرند. امام معتقد بودند مردم راه درست را انتخاب مي‌کنند و هيچ کسي قيم مردم نيست و کسي نمي‌تواند از طرف مردم صحبت کند.

وي افزود: اين رابطه امام با مردم است و امام اينگونه انقلاب را به پيروزي رساند. حال آيا امام مانند شما اهل دنيا، متحجران و مادي گرايان در لباس تقدس در حال دغل‌کاري بود که اينگونه امام را معرفي مي‌کنيد؟ امروز با خطري بزرگ مواجهيم و آن خارج کردن ياران امام از صحنه است تا مجموعه‌اي که ريشه‌اي در انقلاب، نظام و مردم ندارند بيايند و از موضع مردم و انقلاب صحبت کنند.

عزت امروز به خاطر امام، انقلاب و اين مردم است
وي با بيان اين‌که امروز افرادي به دنبال به حاشيه بردن ياران امام هستند گفت: امروز افرادي مطرح مي کنند که بايد ديگر بساط جماران برچيده شود، وقتي از آنها مي‌پرسيم منظور برچيدن خانه امام است يا حسينيه جماران مي‌گويند، خير! منظور اين است که بساط افرادي که از ياران امام بودند و هر وقت اشکالي مي بينند، اشکال‌تراشي مي‌کنند و فضاي جامعه رابه زمان امام مي‌برند بايد برچيده شود. مي‌گويند کساني که امام را درک کرده‌اند و انديشه امام را مي‌دانند، بايد بساطشان جمع شود. ولي بدانيد اي مقدس‌نماها و اي متحجرين! که اگر امروز پايگاه و شخصيت و کرامت ظاهري داريد همه از پر قباي آن پير عارف است وگرنه در زمان شاه که بوديد؟ و چگونه با شما صحبت مي‌شد؟ و امروز اينگونه عزت پيدا کرده‌ايد و عزت امروز شما به خاطر امام، انقلاب و اين مردم است.

وي افزود: اين توهين‌هاي زيادي که بر عليه نوه حضرت امام در روزنامه‌ها، نشريات و سايت‌ها مطرح کردند، به خاطر همين اعتقاد است که بايد بساط جماران برچيده شود و امروز من، شما و همه آحاد مردم مسئوليم.

نظارت استصوابي با روح قانون اساسي مغايرت دارد
محتشمي‌پور با بيان اين‌كه «اسلام ناب، اسلام قدرت، حکمت و عزت تمام مردم است» تصريح كرد: امام به دنيال اسلام ناب بود نه اسلام مرفهين بي درد، و اسلام ناب، اسلام قدرت، حکمت و عزت تمام مردم است. نه اينکه مردم محتاج حکومت باشند و اين حکومت است که محتاج مردم است. وي افزود: متاسفانه کارهايي انجام داده اند که باعث خواري نظام است و در نظام جمهوري اسلامي ايران بايد حرف مردم ملاک عمل قرار گيرد نه اين‌که شوراي نگهبان و هيئت‌هاي اجرايي براي مردم تصميم گيرند.

وي با تأکيد بر اين‌که «اگر قانوني باشد که روح انتخاب را از مردم بگيرد با قانون اساسي مغايرت دارد»، گفت: نظارت استصوابي با روح قانون اساسي مغايرت دارد ولا اينکه در مجلس چهارم به تصويب رسيده باشد و کدام عقل سليمي چنين چيزي را مي پذيرد.

وي در پايان افزود: اميدواريم تصميم‌گيرندگان اصلي به خود بيايند و همه دلسوزان انقلاب بار ديگر بيايند و به ياري اين اسلام و نظام برسند و اين انقلاب را از دست نااهلان نجات دهند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: