وقتی سگها مثل احمدی نژاد هار می شوند: حمله وحشیانه خبرگزاری حامی دولت به علما و مراجع معظم!

دلسوزان نظام از این که نصرالله‌، پیروزی قاطع دکتر محمود احمدی‌نژاد را تبریک می‌گوید اما در داخل و از حوزه صدای بلندی در این زمینه شنیده نمی‌شود در تردیدهستند، در باره مسایل جزیی بارها اطلاعیه و بیانیه داده می‌شد تا جایی که اعلام شد برای استفتا در باره قضیه هاله نور ! با فلان شماره تماس گرفته شود؟! و گاه در باره حضور قریب به چهل میلیونی تا چند روز خبری از اظهار نظر نیست؟

خبرگزاری رسا که در دوران انتخابات به جای داشتن مشی مستقل و انعکاس اخبار حوزه های علمیه، به رسانه تبلیغاتی هواداران احمدی نژاد تبدیل شده بود، پس از انتقادات علما از هواداران افراطی دولت، این بار به علمای برجسته قم طعنه زد.

این سایت در واکنش به انتقاد آیت الله استادی از طومارنویسی نوشت: «راستی چرا باید یک طلبه یا استاد حوزه احساس تکلیف کند یا بیانیه بنویسد یا طومار ارایه دهد؟ به نظر می‌رسد یک جای کار ایراد دارد.
عموم طلبه‌ها و بدنه حوزه ارتباط مستقیم‌تری با مردم دارند و از طرف دیگر مسئولیت اجرایی و هدایتی حوزه نیز در دستشان نیست و شاید کلان حوزه و صلاح‌دید آن را ندانند اما نیازهای مردم و واقعیت‌های اجتماعی را درک می‌کنند.
از طرفی بزرگان حوزه شاید ببشتر به مصالح کلی می‌اندیشند . اما به نطر می‌رسد قطع ارتباط بین صدر و ذیل حوزه باعث شده اطلاعات کم‌تری از توده مردم به علما و بزرگان برسد و از سوی دیگر تصمیمات مهم نیز به موقع در دسترس طبقه میانی و پایینی حوزه قرار نمی‌گیرد.»
14538_511

این سایت با انتقاد از سکوت اکثر مراجع تقلید درباره انتخابات نوشت: «برای نمونه ما در انتخابات شاهد اظهار نظرها و سکوت‌هایی بودیم که دست کم توجیه آن برای عموم حوزه ارایه نمی‌شد. گاه در باره مسایل جزیی بارها اطلاعیه و بیانیه داده می‌شد تا جایی که اعلام شد برای استفتا در باره قضیه هاله نور ! با فلان شماره تماس گرفته شود؟! و گاه در باره حضور قریب به چهل میلیونی تا چند روز خبری از اظهار نظر نیست؟
آیا حوزه نباید اتحاد روش در باره این موارد داشته باشد؟ آیا بزرگان حوزه مسائلی که در مناظرات اتفاق افتاد یا بیانیه های صادره یا نامه کذایی به رهبری را ملاحظه نکردند؟
در این موارد طلاب چه باید بکنند؟ اگر یک امر بدیهی آشکار می‌شود و هر کسی را به اظهار نظر وامی‌دارد ، آیا نباید خط خاص هدایتی منتشر شود و اگر سکوت مصلحت است همین موضع همراه با توجیه آن ارایه شود؟»
این سایت با اشاره به عدم اعتراض علما به شعار جمع آوری گشت ارشاد توسط یکی از کاندیداها نوشت:«یا نمونه دیگر که در خطبه‌های این هفته نیز عنوان شد، زمزمه درباره طرح برخورد نیروی انتظامی با بدحجابی بود. این در حالی است که یکی از پایه‌های مبارزات انتخاباتی همین مسئله بود و جمع کردن گشت ارشاد! آیا نظر بزرگان و از جمله آیت الله استادی در این باره نباید همان موقع هم مطرح می‌شد یا امروز نیز تعریضی بدان وارد می‌گشت؟

یا اگر قرار است کلیت نظام حوزه حفظ شود وقتی جامعه مدرسین درباره کاندیدای خاصی نظر می دهد آیا سایر بزرگان حوزه نیز باید از حق شهروندی استفاده کنند و نظر شخصی و مخالف بدهند یا به مصلحت حوزه سکوت نمایند؟ اگر اتحاد روش وجود نداشته باشد چگونه می‌توان از کوچک‌تر ها انتظار بزرگ‌تر داشت؟»

14561_801

این سایت در پایان با تفسیر به رای سکوت معنادار مراجع عظام تقلید و خودداری آنان از تبریک گفتن به احمدی نژاد می نویسد:

«در پایان لازم است به بایستگی مشاوره رسانه‌ای برای شخصیت‌ها، بزرگان و نهادهای حوزوی اشاره کنیم. می‌دانیم مخاطبان اصلی مرجعیت،‌ متدینین هستند و دلسوزان نظام از این که شخصیت محبوبی مانند سید حسن نصرالله‌، پیروزی قاطع دکتر محمود احمدی‌نژاد را تبریک می‌گوید اما در داخل و از حوزه صدای بلندی در این زمینه شنیده نمی‌شود در تردید هستند. طلاب و مبلغان چگونه می‌توانند به مردم و علاقه‌مندان بفهمانند که شاید بزرگان حوزه برای اعتراضات به حقی که از دولت‌نهم و رئیس‌جمهور دهم دارند فعلا از اظهار نظر رسمی خودداری می‌کنند!‌ چگونه می‌توان در باور مردم که شاهد دین‌مداری دولت اصول‌گرا و هتک‌حرمت‌های دوره دولت هشت ساله اصلاحات بوده‌اند، این همه واکنش‌های مبهم را شفاف کرد؟
مبلغانی که هرگز نتوانستند تعدد آرای مراجع در رویت هلال را توجیه کنند!
اگر مشاور رسانه‌ای موثقی در اختیار حوزویان و فضلا باشد، شیطنت‌های رسانه‌های بیگانه و فریب‌خوردگان داخلی به سهولت در اختیار قرار خواهد گرفت و ان‌شاءالله شاهد مواضع قاطعی خواهیم بود که دشمنان را مأیوس‌تر خواهد کرد!»

گفتنی است این سایت که چند سال پیش با شعار انتشار اخبار حوزه علمیه در سطح کشور و جهان با اهدافی متعالی و با مسوولیت موسسه لوح و قلم ، وابسته به حجت الاسلام طائب، برادر فرمانده کنونی بسیج کار خود را آغاز کرد، با تبدیل شدن به خبرگزاری و استفاده از تسهیلات وزارت ارشاد دولت کنونی از مخاطبانش کاسته شد و با حمایت افراطی از طیف احمدی نژاد، به وجهه مستقل خود آسیب زد.

از سوی دیگر این سایت با انتشار مصاحبه يك عضو حقوقدان شورای نگهبان، تلویحا درباره تاثیرپذیری مراجع معظم تقليد از رسانه‌هاي بيگانه سخن گفت!
حجت الاسلام كعبي در گفت و گو با رسا گفت: در جریان حوادث اخیر برخی رسانه های بیگانه با فضاسازی خبری تلاش می کردند نوعی بدبینی و سیاه نمایی از خدمات سی ساله نظام و نیز بزرگنمایی از مشکلات اجتماعی در نزد مراجع تقلید ایجاد نمایند.
وی ضمن اعتراف به نقش محوری مراجع عظام تقلید در هدایت جامعه تصریح کرد: مرجعیت همواره ملجأ و پناهگاه مردم بوده و در صحنه های حساس انقلاب با پشتیبانی از ولی فقیه و تأکید بر حفظ ارکان نظام حضوری موثر در اقتدار و یکپارچگی کشور داشته است.
عضو موسسه آيت‌الله مصباح اذعان كرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچگاه خود را مستغنی از ارشادات و روشنگری های مراجع ندانسته و در انجام بهتر رسالت خود از فرمایشات ایشان استفاده کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود شكوه و عظمت يافتن مرجعيت شيعه در سه دهه پس از انقلاب اسلامی را ناشي از برکت نظام اسلامی، ولایت فقیه و رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، دانست و گفت: در مقابل دشمنان اسلام همواره برای تضعیف این نهاد معظم تلاش کرده اند.
عضو حقوقدان شورای نگهبان با ادعاي تلاش دشمنان برای ایجاد محدودیت و بایکوت رسانه ای سخنان مراجع عظام تقلید اظهار داشت: در جریان حوادث اخیر شاهد بودیم که برخی رسانه های بیگانه با فضاسازی خبری تلاش می کردند نوعی بدبینی و سیاه نمایی از خدمات سی ساله نظام و نیز بزرگنمایی از مشکلات اجتماعی در نزد مراجع تقلید ایجاد نمایند.
کعبی در پایان تصریح کرد: رسانه های غربی در جهت تضعیف جایگاه مرجعیت، ضمن سوء استفاده از اظهارات مراجع عظام تقلید، برای شخصیت سازی و چهره سازی مذهبی نسبت به برخی روشنفکران سکولار و مطرود حوزه های علمیه نیز تلاش می کردند.

گفتنی است کعبی همان کسی است که در جلسه مشهور دکتر احمدی نژاد با آیت الله جوادی آملی حضور داشت، اما پس از انتشار فیلم موسوم به هاله نور، آن را تکذیب کرد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: