تقدير تقوی از شخصيت حضرت آیت الله هاشمي رفسنجاني دامت برکاته

ستاد برگزاري نماز جمعه هيچ‌گاه به ائمه جمعه نمي‌گويد كه چه مطلبي را بگويند يا چه مطلبي را نگويند / نماز جمعه به هيچ گروه و جناحي تعلق ندارد و شان آن از خط‌كشي‌ها و مرزبندي‌هاي سياسي بالاتر است.

رئيس شوراي سياستگزاري نماز جمعه با تقدير از شخصيت آيت الله هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد: آقاي هاشمي از موثرترين افراد پيش از انقلاب اسلامي است و امروز نيز از نزديك اشخاص به رهبري است.
به گزارش خبرنگار ايلنا، حجت‌الاسلام والمسلمين تقوي در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاري اولين نماز جمعه بعد از انقلاب در 5 مرداد 58 گفت: در آن زمان حكم امامت جمعه تهران از سوي امام خميني به نام عالم مجاهد حضرت طالقاني صادر و در جمعه 5 مرداد سال 58 اولين نماز جمعه در همين دانشگاه تهران باشكوه و عظمت خاصي اقامه شد و از آن زمان تاكنون اين جريان جوشان هم‌چنان بالنده و روز به روز تقويت و توسعه مي‌يابد.
وي با بيان اينكه در 600 شهر ايران نماز جمعه اقامه مي‌شود، اظهار داشت: 600 تريبون در اين ساعات با مردم سخن مي‌گويند و جمعيتي از مسلمين در مصلاها گرد آمده و به توصيه امام جمعه و مسائل سياسي كه در جهت روشنگري افكار مردم است گوش مي‌دهد.
وي با تاكيد بر اينكه نقش نماز جمعه پس از انقلاب كارساز بوده گفت: دشمنان اين نظام همواره براي اين اجتماعات حساب ويژه‌اي باز كرده‌اند و وحدت مردم و دلبستگي آنان به انقلاب و رهبرشان را از اين اجتماعات محك زده‌اند.
تقوي با تاكيد بر اينكه نماز جمعه تهران در خنثي‌سازي توطئه دشمنان نقش اساسي و كليدي داشته است، اظهار داشت: نمازهاي جمعه مردم را حول محراب نماز و امامت جمعه گرد آورده‌اند و آنها را به يكپارچگي دعوت كرده‌اند نماز جمعه هميشه ضد نفاق بوده و منافقين هميشه سر سازگاري با آن نداشته‌اند.
عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز نماز جمعه را نماز حكومتي عنوان كرد و گفت:‌نماز جمعه يك نماز عادي نيست بلكه نماز حاكميت اسلامي است چرا كه امام آن بايد حكم و ماذون از ولي‌فقيه براي خطبه خواندن باشد. احكام ائمه جمعه در زمان امام توسط امام خميني يا مجموعه‌اي كه امام آنها را امر كرده‌ بود از طرف امام حكم‌شان صادر مي‌شد در حال حاضر نيز احكام ائمه جمعه از سوي مقام معظم رهبري و با اذن ايشان صادر مي‌شود.
تقوي اولين وظيفه نماز جمعه را وظيفه تربيت عنوان كرد و گفت: اين نماز كلاس تربيت نمازگزاران است بنابراين بخشي از وظيفه حاكميت ديني بر عهده نماز جمعه است. تنها مكتبي كه براي تربيت شان اجتماعي قائل است اسلام است.
وي ادامه داد: تربيت فرد مبتني بر يك جامعه ايده‌ال است و جامعه ايده‌آلي كه ما مد نظر داريم جامعه اصل ظهور است اسلام معتقد است تربيت فرد بدون تربيت جامعه امكان‌پذير نيست چرا كه تربيت استعدادهاي افراد بايد در جامعه شكوفا شود اگر فضاي جامعه نوراني شود و مسائل تربيتي در جاي‌جاي جامعه افراد را كنترل كند بسياري از نابساماني‌ها برطرف خواهد شد.
رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه سراسر كشور از رسالت‌هاي ديگر نماز جمعه را تعاليم معارف ديني عنوان كرد و گفت: بر امام و امت اسلامي است كه آموزه‌هاي ديني را به مردم منتقل و آنها را با مسائل ديني آشنا كنند يكي از حقوق مردم به امام اين است كه مردم را راهنمايي و نصيحت كنند. ما چه در زمان امام خميني(ره) و چه در زمان مقام‌معظم رهبري به وفور در زير باران رحمت نصحيت‌ها و رهنمودهاي رهبرمان بوده‌‌ايم و مردم نيز به آن علاقه‌مند هستند و آن را با دل و جان عمل مي‌كنند.
تقوي با بيان اينكه نماز جمعه براي جامعه مصونيت‌ساز است، اظهار داشت: حاكميت بايد براي جامعه‌اش مصونيت ايجاد كند و به آنهايي كه به دنبال زياده‌خواهي،‌فرصت‌طلبي و يا قانون‌شكني هستند تذكر داده و براي عامه مردم مصونيت ايجاد كند.
وي با تاكيد بر اينكه مصونيت‌سازي بايد به صورت فرهنگي باشد، ادامه داد: ما اگر در حوزه فرهنگ مصونيت ايجاد كنيم در حوزه‌هاي ديگر مصونيت به دنبال آن خواهد آمد.
عضو جامعه روحانيت مبارز ته رسالت ديگر نماز جمعه را ارتباط مردم با ولي‌عهد دانست و گفت: هر كس در نماز جمعه شركت مي‌كند از اين طريق بيعتش با ولي‌امر تقويت مي‌بخشد.
تقوي با بيان اينكه متولي اصلي نماز جمعه حضرت مهدي است، گفت: نماز جمعه نماد ولايت و امامت است.
وي با بيان اينكه نماز جمعه پاسدار عزت و اقتدار مسلمين و مومنان است، افزود: نماز جمعه در هر كجا كه عزت مومنان خدشه‌دار شود، از آن حمايت مي‌كند.
عضو جامعه روحانيت مبارز گفت: اجتماع نماز جمعه خود عزتي است كه در آن عظمت دين اسلام از طريق صف‌هاي فشرده نمازگزاران به نمايش گذاشته مي‌شود.
عضو شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه سراسر كشور به نقل از حديثي از امام صادق كه در آن فرموده بود، خداوند به وسيله نماز جمعه مومنان را گرامي مي‌دارد، پرداخت و گفت: به گفته اين امام سنت نماز جمعه توسط پيامبر آغاز شده كه در آن براي منافقان سرافكندگي و براي مومنان توفيق وجود دارد.
تقوي با بيان اينكه امام جمعه اگر به نمايندگي از ولي‌فقيه مسوول اقامه و ايراد خطبه‌هاي نماز جمعه است، بايد در تريبون نماز جمعه به تبيين سياست‌هاي نظام بپردازد و مردم را روشن كند.
رئيس شوراي سيايتگذاري نماز جمعه افزود: ستاد برگزاري نماز جمعه هيچ‌گاه به ائمه جمعه نمي‌گويد كه چه مطلبي را بگويند يا چه مطلبي را نگويند اما به آنها خاطر نشان مي‌كند كه بيان هر مطلبي بايد در چارچوب سياست‌هاي اعلام شده بيان شود. زيرا تريبون نماز جمعه تريبوني متعلق به نظام است.
وي با بيان اينكه اجتماع نماز جمعه به هيچ گروه و جناحي تعلق ندارد و شان آن از خط‌كشي‌ها و مرزبندي‌هاي سياسي بالاتر است،‌گفت: اعضاي احزاب در نماز جمعه در كنار يكديگر برابر و برادرند. زيرا مرزبندي‌هاي سياسي رنگ مي‌بازد.
تقوي با بيان اينكه ستاد برگزاري نماز جمعه چنين سياستي رادنبال مي‌كند، گفت: اگر ائمه جمعه در ايراد خطبه‌هاي خود از اين سياست عدول كرده و مرتكب تخطي شده باشند، به آنها تذكر داده‌ايم.
وي در ادامه به تبيين شخصيت رهبري پرداخت و گفت: رهبري داراي دو شخصيت فردي و اجتماعي است كه در اولي مانند همه مردم عضوي از جامعه اسلامي است و در دومي به عنوان امام جمعه يكي از اجزا و شخصيت جمعي است.
عضو جامعه روحانيت مبارز با بيان اينكه سياست‌هايي كه از طرف رهبري اعلام مي‌شود، در جزء و كل بايد هماهنگ باشند، گفت: در اداره نماز جمعه خود را موظف مي‌دانيم سياست‌هاي رهبري مانند حفظ وحدت و مراجع رسمي و سياست‌گذاري كشور تبيين و مردم را به تبعيت از آن تشويق كنند.
وي تاكيد كرد: بر اين اساس ازتريبون نماز جمعه نبايد به مقدسات ساير فرق اسلامي توهين شود. همچنين سياست حمايت از مظلومان جهان،‌ فلسطينيان، افغانستان و ‌عراق نيز در همين چارچوب است.
تقوي دعوت به محترم شمردن قانون را از ديگر سياست‌هاي نماز جمعه دانست و گفت: حتي اگر اين سياست به ضرر باشد، تلاش مي‌كنيم تا تمام مردم اعم از قانون‌پذير، ‌قانون گريز و قانون‌ستيز را در قالب موعظه به سمت پذيرش قانون هدايت بكنيم.
وي با بيان اينكه ستاد برگزاري نماز جمعه به صورت جناحي و گروهي حركت نمي‌كنند، گفت: اين ستاد خود را با مسير ترسيم شده از سوي رهبري تطبيق مي‌دهد.
به گفته تقوي هر چند برخي احزاب وگروه‌هاي سياسي مواضع خود را همسو با مسير ترسيم شده از سوي رهبري تطبيق كرده و برخي احزاب و گروه‌هاي سياسي ديگر از اين مسير دور هستند، اما تمامي احزاب بايد خود را مطابق اين مسير تطبيق دهند.
رئيس شوراي سياستگذاري نماز جمعه با بيان اينكه نماز جمعه در ادامه پيروي سياست‌هاي ترسيم شده رهبر از ارگان‌هاي حكومتي (دولت،‌ مجلس و قوه‌ قضائيه) گفته‌هاي رهبري حمايت مي‌كند، گفت: در خطبه اخير نماز جمعه مقام معظم رهبري از برخي اشخاص حمايت كرده‌اند ونام برده‌اند.
وي با تجليل از شخصيت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به نقل گفته‌هاي چند هفته پيش مقام رهبري در مورد ايشان پرداخت و گفت: اين مطالب را با گوش و جان شنيديم و از آن تبعيت مي‌كنيم، همانطور كه از مراجع رسمي حمايت مي‌كنيم، از اين قبيل اشخاص نيز دفاع خواهيم كرد.
تقوي با تاكيد بر ضرورت تشخيص دوست از دشمن تاكيد كرد و گفت: ملت ايران به فرموده رهبر دوست و دشمن خود را به خوبي مي‌شناسد.
عضو جامعه روحانيت مبارز نماز جمعه با بيان اينكه امثال بي‌بي‌سي و سي‌ان‌ان دوست ملت ايران نيستند، گفت:‌ مردم ايران كه عاشق ولايت و امامت و آرمان‌هاي نظام هستند، به خوبي با انگليس پليد و پرونده سياه استعمارش آشنا هستند و فريب اشك تمساح آنها را نمي‌خورند.
وي در پايان به نمازگزاران توصيه كرد كه در جهت خشمگين كردن دشمن و هر آنچه كه قلب امام زمان را شاد مي‌كند، در نماز جمعه شركت كند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: