احمدي نژاد با چه "نامي" در تاريخ ثبت ميشود؟!

آيا جناب احمدي نژاد تا به حال به ماندگاري اش در تاريخ و نامي که نسلها و عصرهاي آتي از او ياد ميکنند تاملي داشته است؟ و اينکه در نظر گرفته است نامش با چه صفت و عنواني در تاريخ ايران زمين و اين سرزمين اسلامي باقي خواهد ماند.
مثلاً
شخصي سخت کوش، شجاع، خستگي ناپذير…
شخص مستبد،تک راي،تک محور،بي برنامه…
شخص اجرايي قوي با اهداف متعالي ولي بي برنامه، در اصول معتقد و در فروع سماحت جو و ….
شخصي ولايي و ولايت پذير، بازوي اجرايي رهبر زمان و یا شخصی دروغگو، بی تقوا و ضد ولایت فقیه…

و …
نظام اجرايي از ديدگاه قران به مانند نظام خلقت، بر اساس قول"احسن" به معناي کار نيکوتر و بهتر و زيباتر پايه ريزي شده است و نه قول " اکثر" به معناي کار فراوان و زياد و خستگي ناپذيري و …
او ميداند و بايد بداند که خرده کارهاي فراوان در تاريخ کم کم در اذهان مردم عصرها و نسلها رسوب کرده و رو به فراموشي ميگذارد و در مقابل طبق وعده قراني اقدامات بهتر (که البته با صبغه الهي صورت گرفته است) هر چند کم، در تاريخ باقي خواهد ماند حتي اگر مجريان اين کارها در مقطع زندگي دنيايي از آنها به نيکي ياد نشود. به عبارت ديگر 5 کار زيبا ، زيربنايي و سيستماتيک (با نيت الهي) از 50 کار و اقدام کوتاه مدت و زودگذر (که احتمالا خود خواهي و غرور فرد مجري را براي مدتي به همراه دارد) بهتر است.
احمدي نژاد به خوبي ميداند،همچنان که بارها اعلام کرده است که بسياري با او همفکر و هم طريق و طريقت نيستند و به او اعتقادي ندارند و او نيز در مقابل از انها با شجاعت برائت جسته است. دوستان و دوستداران وي اکثرا در بخشي از طبقه اصولگرايي امروزي که البته خط قرمز و محور اصلي آنها اعتقاد و التزام کلامي و قلبي به ولايت فقيه است يافت ميشوند.
احمدي نژاد که قرار بود تحت عناوين زيبا، اسلامي و ملي نظير شخص شجاع، خستگي ناپذير، انقلابي، مردمي و از همه مهمتر ولايت مداري… در تاريخ اين مرزو بوم ثبت شود در معرض امتحان (و البته خطر) جدي قرار گرفته است، چرا که اين صفات بيش از آنکه صفت او باشد ارزشش را(از ديدگاه همان قشر حامي) از نقل کننده و تاييد کننده اين صفات يعني رهبري نظام ستانده است. به عبارتي صفتي که او را جامع اين صفات مينمود تبعيت او از ولايت و بالتبع تعريف و تمجيد مقام رهبري از او بود.
به بياني ؛ احمدي نژاد به اعتقاد بخشي از بدنه اصولگرا (و البته با يک نگاه خوش بينانه) ميرفت تا به يک قهرمان ملي و چهره سالهاي حال و آتي نظام تبديل شود. اما گويا زمانه به اين سهولت به کسي مجوز عبور از خط پايان و اعطاي لقب قهرماني را نميدهد. در طي 10 روز اخير اقدامات عجيب وي به نوعي خدمات شبانه روزي اورا(با همه کاستي ها و مشکلاتش) در طول اين چهار سال تحت الشعاع قرار داد. گرچه طبق نظر رهبري "و اينکه يک اشتباه کوچک کسي را از خدماتش و سابقه اش نمي اندازد" بايد به وي فرصت داد تا اينگونه خطاهايش را جبران کند اما ميبايست توجه شود که تاريخ ايران و اسلام جاي مناسبي را براي مرتکبين چندين باره ي اين اشتباهات در نظر نگرفته است.

Advertisements
نوشته شده در عمومی. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: