مشایی: احمدی‌نژاد فقط 4 ميليون رای دارد!20 میلیون نفر دیگر منتقد و مخالف نظام جمهوری اسلامی هستند!

 

 

اسفنديار رحيم‌مشايي، رئيس دفتر محمود احمدي‌نژاد و معاون اول پيشنهادي وي در كابينه دهم كه برخي از او به عنوان سخنگوي دولت آينده نيز نام مي‌برند، معتقد است كه در انتخابات اخير، احمدي‌نژاد فقط 4 ميليون راي ايجابي داشته و 20 ميليون ديگر «منتقد نظام» هستند.
يك هفته‌نامه اصولگرا خبر داد كه رحيم‌مشايي اين سخنان را اخيرا در جلسه‌اي گفته و تاكيد كرده است كه اين 20 ميليون نفر كه منتقد نظام هستند در اين انتقاد خود حتي از آن 13 ميليون هم جدي‌تر هستند. اين هفته‌نامه به مديرمسوولي عليرضا زاكاني، نماينده اصولگراي مجلس هشتم كه سابقا رئيس بسيج دانشجويي بود، منتشر مي‌شود و در شوراي سياستگذاري آن افرادي مانند فريد‌الدين حدادعادل، عليرضا زاكاني، علي‌عسگري و سيداميرحسن دهقاني حضور دارند. اين خبر در آخرين شماره هفته‌نامه پنجره، يكشنبه 18 مرداد ماه منتشر شده و تاكنون كه چهار روز از انتشار آن مي‌گذرد، از سوي دولت يا دفتر احمدي‌‌نژاد تكذيب نشده است.
اسفنديار رحيم‌مشايي در اين خبر، همچنين به چگونگي ظهور امام زمان(عج) نيز اشاره كرده است كه جاي تامل دارد. اين هفته‌نامه در خبر خود آورده است: «اسفنديار رحيم‌مشايي اخيرا در جلسه‌اي خصوصي با تعدادي از دانشجويان گفته است: معتقدم براي آمدن حضرت حجت، لازم نيست در كره زمين همه مسلمان باشند. ما به اين نتيجه رسيده‌ايم كه براي آماده‌كردن جهان براي ظهور حضرت، نمي‌توانيم از ادبيات ديني استفاده كنيم. چون همزباني ايجاد نمي‌كند. بايد سراغ ادبيات مشترك انساني برويم و به اين دليل بايد از ادبياتي همه فهم مانند عدالت، ظلم‌ستيزي، مهرورزي و يگانه‌پرستي استفاده كنيم. مشايي به بيان اينكه مسلمان كردن همه انسان‌ها شدني نيست، معادلاتي درباره ضريب رشد جمعيت جهان، نرخ رشد مسيحيت و نرخ رشد اسلام ارائه كرد و به تحليل اين مطلب پرداخت كه نمي‌شود همه انسان‌ها را مسلمان كرد. وي ادامه داد: با توجه به علائم دوران ظهور مانند تكرار نام حضرت در مجامع و منابر، معتقديم كه در دوران ظهور هستيم.
مشايي همچنين به نقش خود به عنوان معاون اول كه قرار بود در زمينه‌سازي ظهور فعاليت داشته باشد، نيز اشاراتي كرده است. وي درباره آراي احمدي‌نژاد گفته است: از 24 ميليون راي احمدي‌نژاد، 20 ميليون منتقد به نظام هستند كه در اين انتقاد خود حتي از آن 13 ميليون هم جدي‌تر هستند چراكه آن 13 ميليون فقط دولت احمدي‌نژاد را زير سوال بردند، ولي اين 20 ميليون به كل روند سال‌هاي گذشته پيش از احمدي‌نژاد نه گفتند. و در حقيقت احمدي‌‌نژاد در اين ميان فقط چهار ميليون راي ايجابي دارد. سخنان اسنفديار رحيم‌مشايي از دو زاويه حائز اهميت است. اول از زاويه آراي آقاي محمود احمدي‌نژاد است. از آنجايي كه خبر منتشره در يكي از هفته‌نامه‌هاي اصولگرا و معتمد منتشر شده است، مي‌توان به صحت آن استناد كرد. در طي سال‌هاي اخير، كساني كه به تحليل‌آراي محمود احمدي‌نژاد در دو دوره انتخابات رياست‌جمهوري نشستند، عموما بر يك نكته تاكيد داشتند كه احمدي‌نژاد را به علت گفتمان انتقادي به نظام جمهوري اسلامي و عملكرد مديران ارشد آن، توانسته آرايي را به سبد خود اضافه كند كه اين آرا، نه تنها اصالتا متعلق به او نيست، بلكه به اپوزيسيون و كساني كه مخالف نظام هستند، تعلق دارد.
در زمان تبليغات انتخابات رياست‌جمهوري سال 84 و حتي 88، محمود احمدي‌نژاد محور تبليغات خود را بر انتقاد از عملكرد جمهوري اسلامي كه توسط روساي جمهور سابق يا نخست‌وزير دوران جنگ اتخاذ شده بود، استوار كرد. او در واقع با اينكه خود را يك اصولگرا معرفي مي‌كرد اما بيشترين انتقادات را به‌دوره امام و پس از امام وارد كرد و تلاش كرد خود را مدافع مردم نشان دهد. سخنان او معمولا از تريبون صداوسيما پخش مي‌شد اما كساني كه مورد تهمت،افترا و انتقاد قرار گرفته بودند اين اجازه را پيدا نمي‌كردند كه به تلويزيون بروند و پاسخ او را بدهند. به اين ترتيب محمود احمدي‌نژاد كه خود را از درون نيروهاي اصولگرا و با حمايت‌هاي آشكار برخي نهادها به قدرت رسيد، در هر دو دوره خود را در جايگاه اپوزيسيون نظام نشاند و توانست آراي مخالفان را به سبد خود بريزد. نكته حائز اهميت اينجاست كه بنا بر گفته رحيم‌مشايي، در اين دوره احمدي‌نژاد فقط 4 ميليون راي ايجابي داشت و نه بيشتر. به عبارتي احمدي‌نژاد نه تنها نتوانست آراي دوره قبل خود را به لحاظ كيفي ارتقا دهد، بلكه به لحاظ كمي نيز دچار ريزش نيرو شده است.
نكته دوم به آراي جناح رقيب احمدي‌نژاد برمي‌گردد. درتحليل رحيم‌مشايي، 13ميليون‌نفري كه به اصلاح‌طلبان راي داده‌اند، فقط دولت احمدي‌نژاد را زير سوال بردند، در حالي كه 20ميليون نفر ازكساني كه به احمدي‌نژاد راي دادند منتقد نظام هستند. اما به رغم اين نگاه تامل برانگيز، حاميان آقاي احمدي‌نژاد بلافاصله بعد از انتخابات، شرايط را بحراني جلوه دادند و در نشريات خود به توجيه بازداشت‌ها و دستگيري‌هاي پس از انتخابات پرداختند. آيا اگر كسي منتقد دولت احمدي‌نژاد بود ولو 13 ميليون‌نفر، بايد آنها را بازداشت‌كرد و به آنها گفت كه درصدد انقلاب رنگي يا كودتاي مخملي بودند؟ به اين ترتيب اين خبر كوتاه، نگاه جديدي را عرضه كرد. اول آنكه احمدي‌نژاد 4 ميليون‌ راي داشته است. دوم 20ميليون ‌از كساني كه به او راي داده‌اند به ادعاي رحيم‌مشايي، منتقد نظام هستند و 13ميليون نفر كه به اصلاح‌طلبان راي داده‌اند فقط منتقد احمدي‌نژاد هستند.

مرجع : اعتماد ملی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: